Перач под висок притисок MAKITA HW1200

Почетна/MAKITA, Перачи под висок притисок/Перач под висок притисок MAKITA HW1200

Перач под висок притисок MAKITA HW1200

18,999.00 ден

Перач под висок притисок MAKITA HW1200

Опис

Перач под висок притисок MAKITA HW1200

Карактеристики и предности

 • Армиран челичен пиштол за прскање
 • Гумено црево со челична облога, со заштита од виткање, вртлив приклучок од страна на пиштолот
 • TSS, далечински управувач за целосно исклучување на чистачот
 • Вграден впрскувач на детергент со цевка
 • Универзален електричен мотор со триплекс пумпа
 • Клипови од нерѓосувачки челик
 • Елоксирана алуминиумска глава на пумпата
 • Брз приклучок за прибор и црево
 • Вградена макара за црево, со механизам за забравување
 • Проѕирен, од надвор монтажен филтер за доводна вода
 • Вграден држач за прибор

Спецификација на продуктот

 • Потрошувачка, моќност 1.800 W
 • Максимален притисок 120 bar
 • Максимален проток 420 l/h
 • Должина на црево 10 m
 • Максимална температура на влезната вода 40 °C
 • Бучава: звучен притисок 72 dB(A)
 • Бучава: звучна моќност 85.3 dB(A)
 • Бучава: oтстапување (K) 3,8 dB(A)
 • Вибрации: без оптеретување 4.11 m/s²
 • Вибрации: oтстапување (K) 1,5 m/s²
 • Тежина EPTA 11 kg

Makita logo

 

 

 

 

Makita 3 години продолжена гаранција

Добијте MAKITA 3 години продолжена гаранција. Со регистрација на вашиот производ до четири недели од купувањето.

Ргистрирај се тука за МАКИТА продолжена гаранција.

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој производ може да остават коментар.

Go to Top