Перач под висок притисок STIHL RE 120

Почетна/STIHL, Перачи под висок притисок/Перач под висок притисок STIHL RE 120

Перач под висок притисок STIHL RE 120

21,699.00 ден

Моќен перач под висок притисок STIHL RE 120 за дом и градина, лесен и едноставен за користење..

Опис

Перач под висок притисок STIHL RE 120

Моќен перач за дом и градина, лесен и едноставен за користење. Глава со алуминиумска пумпа, индукциски мотор без четкици, интегриран кит за црево, сад за шампонирање и две млазници, 8 метри црево за висок притисок, рачка за ранспорт.

Технички податоци:

Перач под висок притисок STIHL RE 100

Работен притисок bar 10-125
Максимален работен притисок bar 140
Максимална влезна температура на вода ° C 40
Минимален проток на вода l / h 400
Максимален проток на вода l / h 500
Потрошувачка на енергија kW 2,1
Напојување V / Hz 230 / 1 / 50
Кабел за напојување со должина  (метри) 5
Тежина kg 20
рево под висок притисок (метри) 8

Опрема:

  • Сет за прскање на средство за чистење.
  • Црево 8m
  • Алуминиумска рачка за транспорт

stihl logo

 

 

 

 

 

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој производ може да остават коментар.

Go to Top