Трактор VILLAGER VT 1005 HD

Трактор VILLAGER VT 1005 HD

160,000.00 ден

Трактор VILLAGER VT 1005 HD

– Бесплатна испорака

Опис

Трактор VILLAGER VT 1005 HD

Карактеристики и предности

 • VT 1005 HD е косилка за трактори погодна за косење и уредување тревници со површини до 6000 м2
 • Моќниот Loncin мотор и хидростатичкиот менувач го гарантираат квалитетот и сигурноста на овој исклучителен уред
 • Додатната опрема и вклучените уреди го прават овој трактор исклучителен, сеопфатен уред

Спецификации на продукт

 • Површина на косење 6000 м²
 • Тип на мотор Loncin LC1P92F-1
 • Зафатнина на моторот 452 см³
 • Моќност на моторот 7,9 kW / 2600 вртежи во минута
 • Ширина на косење 980 мм
 • Висина на косење 25 – 80 мм (7 нивоа, централно)
 • Тип на нож Двоен нож
 • Тело на нож Метал
 • Менувач Хидростатички
 • Бр. брзина напред 1 (варијабилна)
 • Бр. брзина назад 1 (варијабилна)
 • Дијаметар на тркало предно/задно 380 mm/457mm
 • Обем на колекторот 240л
 • Тежина 202 кг

Logo villager

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој производ може да остават коментар.

Можеби ке ви се допадне…

Go to Top