Акумулаторски сет Milwaukee M12 FPP2B-602X

29,999.00 ден

Акумулаторски сет Milwaukee M12 FPP2B-602X

 • Акумулаторска ударна дупчалка M12 FPD,
 • Акумлаторска торна SDS + M12 CH,
 • 2 батерии12V Li-Ion 6.0Ah,
 • полач и куфер.

 

– Бесплатна испорака

 

 

Опис

Акумулаторски сет Milwaukee M12 FPP2B-602X

Акумулаторски сет Milwaukee M12 FPP2B-402Xhttp://alatzase.com/product/akumulatorski-set-milwaukee-m12-fpp2b-402x/Цена:26,999.00 ден

Posted by Alatzase on Friday, January 10, 2020

Акумулаторска ударна дупчалка/одвртувач Milwaukee M12FPD

Карактеристики и предности

 • Моќна алатка со POWERSTATE  мотор без четкици развиен за поголема моќност во покомпактна големина
 • REDLINK PLUS технологија обезбедува напредна, дигитална заштита од преоптоварување на машината и батеријата
 • REDLITHIUM-ION батерија со совршен дизајн, напредна електроника и испорака на енергија без загуба, подолго време на работа и подолг век на траење
 • Електронски спојка со 16 прилагодувања на вртежниот момент, плус 1 за дупчење со заклучена спојка и 1 за заклучен чекан на спојката.
 • Контрола на индивидуални ќелии за оптимизирана употреба и долг век на траење на батеријата
 • Метална глава за брза замена на додатоци и стегање до 13 мм
 • Индикатор за состојба и полнење на батерија
 • LED осветлување на работната површина
 • 100% компатибилен систем со палетата на производи Milwaukee M12

Спецификација за Акумулаторска дупчалка/одвртувач Milwaukee M12FPD

 • Тип на батерија: Li-ion
 • Волти: 12 V
 • Капацитет на батеријата: 6.0 Ah
 • Време на полнење на батерија: 40 min
 • Брзина без оптеретување: 0 – 450 / 0 – 1700 rpm
 • Фреквенција на удари: 0 – 25.500 bpm
 • Вртежен момент: 44 Nm
 • Макс. капацитет на дупчење на дрво: 35 mm
 • Макс. капацитет на дупчење на челик: 13 mm
 • Макс. капацитет на дупчење на камен: 13 mm
 • Макс. дијаметар на завртки: 13 mm
 • Поставки на вртежен момент: 16
 • Поставки на брзини: 2
 • Тежина (со батерија): 1.5 kg

Акумулаторска SDS+ торна Milwaukee M12CH

Карактеристики и предности

 • Првата 12 волтна акумулаторска ударна дупчалка
 • Моќна алатка со POWERSTATE  мотор без четкици развиен за поголема моќност со 3 пати подолг работен век и 2 пати подолго време на работа
 • Исклучително ниско ниво на вибрации за поудобна целодневна употреба
 • Супериорен сооднос на моќност со тежина во својата класа
 • REDLINK PLUS технологија обезбедува напредна, дигитална заштита од преоптоварување на машината и батеријата
 • REDLITHIUM-ION батерија со совршен дизајн, напредна електроника и испорака на енергија без загуба и подолг век на траење
 • Контрола на индивидуални ќелии за оптимизирана употреба и долг век на траење на батеријата
 • Индикатор за состојба и полнење на батерија
 • Работа во 2 режима: дупчење со удари и ротација или само со ротација
 • Оптимизирано дупчење со чекан до 6-10 mm (максимум 13 mm)
 • Големина на вратот со 43 мм – компатибилен со екстрактор за прашина M12 DE
 • 100% компатибилен систем со палетата на производи Milwaukee M12

Спецификација за акумулаторска ударна дупчалка Milwaukee M12CH-0

 • Тип на батерија: Li-ion
 • Волти: 12 V
 • Капацитет на батеријата: 6.0 Ah
 • Тип на глава: SDS+
 • Енергија на удар: 1.1 Ј
 • Брзина на удари со целосен оптоварување: 0 – 6.575 bpm
 • Макс. дупчење (челик): 10 mm
 • Макс. дупчење (бетон): 13 mm
 • Макс. дупчење (дрво): 13 mm
 • Брзина без оптоварување: 0 – 900 rpm
 • Оптимизиран капацитет за дупчење (бетон): 5.5 – 12 мм
 • Вибрации при дупчење во бетон: 4.4 m / s²
 • Тежина (со батерија): 1.9 kg

 

Испорака:

 • 1 x Акумулаторска ударна дупчалка M12 FPD
 • 1 x Акумлаторска торна SDS + M12 CH
 • 2 x 6.0 Аh Red Lithium Ion Батерија
 • 1 x C12 Полнач
 • 1 x HD Куфер

milwaukee 3 godini garancija

 

 

 

 

Редовна гаранција е 12 месеци за професионална употреба.

Продолжена гаранција 1+2 години важи ако ја користите машината за домашна употреба.

По купувањето на машина за домашна употреба за да добиете продолжена гаранција 1+2 години треба да се регистрирате на ТУКА.

Потребно е да се регистрирате до 30 дена од денот на купувањето на машината.

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој производ може да остават коментар.

Можеби ке ви се допадне…

Go to Top