Опис

Акумулаторски сет Milwaukee M18 CBLPP2A-402C

Карактеристики и предности

 • Компактни алатки со високи петформанси, идеални за работа во тесни и тешко пристапни места
 • Опремени со метални куќишта за максимални перформанси, долг работен век и максимален втрежен момент
 • REDLINK PLUS технологија која обезбедува напредна, дигитална заштита од преоптоварување на машинините и батериите
 • REDLITHIUM-ION батерии со напредна електроника која овозможува до 2 пати подолго време на траење, 2 пати подолг работен век, до 20% поголема моќност и работа до -20 °C
 • Екстремно издржлив 4-полен мотор на Milwaukee за оптимален сооднос моќ / тежина
 • Контрола на индивидуални ќелии за оптимизирана употреба и долг век на траење на батерии
 • LED светло идеално за користење на алатките во слабо осветлени простории
 • Оптимизирани рачки за подобра контрола и подобрен зафат
 • Индикатор за состојба и полнење на батерија
 • 100% компатибилни системи со палетата на производи Milwaukee M18

Спецификации за Дупчалка/Одвртувач M18 CBLPD

 • Тип на батерија: Li-ion
 • Волти: 18 V Мотор без четкици
 • Брзина без оптоварување: 0 – 450 / 0 – 1800 rpm
 • Нивоа на подесување на вртежен момент: 17
 • Максимален вртежен момент: 60 Nm
 • Капацитет на дупчење дрво: 38 mm
 • Капацитет на дупчење метал: 13 mm
 • Капацитет на дупчење камен: 16 mm
 • Глава за стегање: 13 mm
 • Тежина: 2.1 kg

Спецификации за Ударен Одвртувач M18 CBLID

 • Тип на батерија: Li-ion
 • Волти: 18 V Мотор без четкици
 • Држач за додатоци: 1/4″ Hex
 • Брзина без оптоварување: 0 – 2000 / 0 – 2750 rpm
 • Фреквенција на удари: 0 – 2450 / 0 – 3450 bpm
 • Максимален вртежен момент: 180 Nm
 • Тежина: 1.7 kg

Испорака:

 • 1 x Дупчалка/Одвртувач M18CBLPD
 • 1 x Ударен одвртувач M18CBLID
 • 2 x M18 B4 18V 4.0Ah Батерии
 • 1 x Полнач
 • 1 x HD Куфер

milwaukee 3 godini garancija

 

 

 

 

Редовна гаранција е 12 месеци за професионална употреба.

Продолжена гаранција 1+2 години важи ако ја користите машината за домашна употреба.

По купувањето на машина за домашна употреба за да добиете продолжена гаранција 1+2 години треба да се регистрирате на ТУКА.

Потребно е да се регистрирате до 30 дена од денот на купувањето на машината.

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој производ може да остават коментар.

Можеби ке ви се допадне…

Go to Top