Акумулаторски сет 18V XR DeWALT DCK2062E2T POWERSTACK

Home » Производи » Акумулаторски сет 18V XR DeWALT DCK2062E2T POWERSTACK

Акумулаторски сет 18V XR DeWALT DCK2062E2T POWERSTACK

27,999.00 ден

Акумулаторски сет 18V XR DeWALT DCK2062E2T POWERSTACK

Сетот содржи:

 • Акумулаторска ударна дупчалка DeWALT DCD709
 • Акумулаторски одвртувач DeWALT DCF809

DeWalt Logo

– Бесплатна испорака
– Брза испорака за 2-3 работни дена

 

Добијте DeWALT 3 години продолжена гаранција. Со регистрација на вашиот производ до четири недели од купувањето.

Рeгистрирај се тука за DeWALT продолжена гаранција.

Можност за плаќање на  РАТИ! Како прочитај тука!

Опис

Акумулаторски сет 18V XR DeWALT DCK2062E2T POWERSTACK

 

Опис на сетот акумулаторски сет алати 18V XR DeWALT DCK2062E2T POWERSTACK

Сетот содржи:

 • Акумулаторска ударна дупчалка DeWALT DCD709
 • Акумулаторски одвртувач DeWALT DCF809
 • 2 х Батерии 1.7 Ah – 30.6Wh
 • Полнач XR Li-ion DCB112
 • Куфер

Powerstack Baterija

Зошто POWERSTACK:

 • Добивате 50% повеќе енергија со 25% помали димензии и 12% помала маса.
 • Оваа батерија обезбедува двапати подолг век на траење од стандардните цилиндрични батериски ќелии и е компатибилна со сите 18V XR алати и полначи..
 • Создадена е со спeцијално обликувана основа обложена со гума која не може да го оштети материјалот со кој работите.
 • Искористете ги предностите на нашата најлесна и најмоќна батерија со 50% поголема моќност и двоен век на траење кои создадат доверливо LI-Ion решение за вашите алати.
 • За прв пат со 3 годишна гаранција на батеријата.

 

Спецификација на продуктот DeWALT DCD709

Карактеристики и предности

 • Компактното тело овозможува работа во затворени простори и повторлива употреба со минимален замор
 • Целосна метална опременост за ефикасно пренесување на електрична енергија и долг животен век на алатки
 • Гума-обложената рачка обезбедува пријатна употреба и ги намалува вибрациите
 • Варијабилна контрола на брзина на прекинувачот
 • Мотор без четкици (brushless)
 • Лево/Десно функција
 • LED светло
 • Ергономска рачка
 • Брзостезен футер
 • Лесна

Акумулаторска дупчалка  DeWALT DCD709

Модел DEWALT DCD709
Мотор Мотор без четкици (BRUSHLESS)
Напон 18V
Батерија 1.7Ah – 30.6Wh XR POWERSTACK
Број на вртежи
0-1650 min-1
Број на удари
0-28050 min-1
Макс. дупчење – челик
13 mm
Макс. Дупчење -дрво
30 mm
Макс. дупчење – бетон
13 mm
Избор на вртежен момент
15
Број на механички брзини
2
Најголем вртежен момент
65 Nm
Прифат на стезна глава 1.5-13 mm
Тежина 1.2 kg

 

 

 

 

Спецификација на продуктот DeWALT DCF809

Карактеристики и предности

 • Компактен и лесен дизајн
 • Ергономска рачка за да се обезбеди крајна удобност на корисник
 • Варијабилна контрола на брзина на прекинувачот
 • Мотор без четкици (brushless)
 • Целосна метална опременост за ефикасно пренесување на електрична енергија и долг животен век на алаткa
 • Светла LED светло со механизам за одложување за подобар преглед на работата
 • Висока брзина на ротација
 • Лесна

Акумулаторска одвртувач DeWALT DCF809

Модел DEWALT DCF809
Мотор Мотор без четкици (BRUSHLESS)
Напон 18V
Батерија 1.7Ah – 30.6Wh XR POWERSTACK
Број на вртежи
2800 rpm
Број на удари
3200 bpm
Ротација
напред-назад
Најголем вртежен момент
190 Nm
Прифат 1/4″(6.35mm)
Тежина без батерија 0.96 kg

 

DeWALT logo

 

 

 

 

 

3 godini garancija

 

 

 

 

 

Добијте DeWALT 3 години продолжена гаранција. Со регистрација на вашиот производ до четири недели од купувањето.

Рeгистрирај се тука за DeWALT продолжена гаранција.

 

 

 

Купи на РАТИ!

Купувај на рати

Алат За Се во соработка со СН Финансии  нуди опција за купување на производи до 60 рати и со вредност од 6000 до 120.000 денари.

КАКО ДА АПЛИЦИРАТЕ?

1. Изберете производ кој сакате да го купите на рати на нашата интерет продавница www.alatzase.com

2. Известете не нас кој производ сакате да го купите и на колку рати на следниов телефонски број 076 311 600  преку СН Финансии.

3. Ние ја пополнува вашата апликација за купување на рати.

4. По аплицирањето добивате одговор од СН Финансии за 15 минути и ги добивате посакуваните производи од нас за 2 до 3 работни дена.

Услови за добивање на наменскиот кредит преку СН Финансии

За да аплицирате за наменскиот кредит преку СН Финансии, потребно е да ги исполнувате следните услови:

Возраст:

За наменскиот кредит преку СН Финансии може да аплицираат сите државјани на Македонија на возраст помеѓу 18 и 68 години кои поседуваат валидна лична карта или пасош, трансакциска сметка, мобилен телефон и електронска адреса (e-mail).

Редовни приходи:

Редовен месечен приход е еден од условите за да аплицирате за наменскиот кредит преку СН Финансии и тоа да сте во редовен работен однос и со минимална нето плата од 14 500 денари или пензионер на возраст до 68 години и пензија во висина од минимум 12 000 денари.

Потребни документи за аплицирање:

За да аплицирате за наменскиот кредит преку СН Финансии кредит потребно е да имате валидна лична карта или пасош и здравствена легитимација.

Мобилен телефон и електронска адреса (e-mail):

Потребно e да го наведете бројот на Вашиот мобилен телефон и е-адреса (e-mail) за да аплицирате.

Ви треба помош?

Нашите оператори го очекуваат вашиот повик на 076/311-600 секој работен ден од Понеделник до Петок од 08:00 – 16:00 часот.

Име

Go to Top