Акум. ударна дупчалка-одвртувач 18V XR DeWALT DCD805E2T POWERSTACK

Home » Производи » Акум. ударна дупчалка-одвртувач 18V XR DeWALT DCD805E2T POWERSTACK

Акум. ударна дупчалка-одвртувач 18V XR DeWALT DCD805E2T POWERSTACK

29,999.00 ден

Акум. ударна дупчалка-одвртувач 18V XR DeWALT DCD805E2T POWERSTACK

DeWalt Logo

– Бесплатна испорака
– Брза испорака за 2-3 работни дена

Добијте DeWALT 3 години продолжена гаранција. Со регистрација на вашиот производ до четири недели од купувањето.

Рeгистрирај се тука за DeWALT продолжена гаранција.

Можност за плаќање на  РАТИ! Како прочитај тука!

Опис

Акум. ударна дупчалка-одвртувач 18V XR DeWALT DCD805E2T POWERSTACK

 

 Карактеристики

 • Вибрациона дупчалка/одвртувач со напон 18V и максимален вртежен момент 90Nm. Доаѓа со куфер, полнач и 2×1.7Ah POWERSTACK батерии.
 • Мотор без четкици со вртежен момент од 90Nm кој ја прави вибрационата дупчалка најмоќна во својата категорија, а притоа ергономскиот дизајн од само 177mm должина обезбедува максимални перформанси во ограничени средини. Дупчалката има 2 брзини и 15 позиции на јачина за максимална контрола при работа за дупчење и прицврстување.
 • Поседува интегрирана LED светилка која овозможува подобрена видливост во темни и затворени простории.

Powerstack Baterija

 

Зошто POWERSTACK:

 • Добивате 50% повеќе енергија со 25% помали димензии и 12% помала маса.
 • Оваа батерија обезбедува двапати подолг век на траење од стандардните цилиндрични батериски ќелии и е компатибилна со сите 18V XR алати и полначи..
 • Создадена е со спeцијално обликувана основа обложена со гума која не може да го оштети материјалот со кој работите.
 • Искористете ги предностите на нашата најлесна и најмоќна батерија со 50% поголема моќност и двоен век на траење кои создадат доверливо LI-Ion решение за вашите алати.
 • За прв пат со 3 годишна гаранција на батеријата.

 

 

 

Спецификација на продуктот

Модел DEWALT DCD805E2T
Мотор Мотор без четкици (BRUSHLESS)
Напон 18V
Напон на батерија
2 x 1.7Ah – 30.6Wh XR POWERSTACK
Број на вртежи
0 – 2000 min-1
Број на удари
0 – 34000 min-1
Макс. дупчење – челик
13 mm
Макс. Дупчење -дрво
55 mm
Макс. Дупчење -бетон
13 mm
Избор на вртежен момент
15
Број на механички брзини
2
Најголем вртежен момент
90 Nm
Прифат на стезна глава 1.5-13 mm
Тежина со батерија 1.34 kg

Вкучено

 • DCD805
 • 2 x 1.7Ah – 30.6 Wh – XR POWERSTACK батерии
 • 1 x XR полнач DCB112
 • Куфер

DeWALT logo

 

 

 

3 godini garancija

 

 

 

 

 

Добијте DeWALT 3 години продолжена гаранција. Со регистрација на вашиот производ до четири недели од купувањето.

Рeгистрирај се тука за DeWALT продолжена гаранција.

 

 

Купи на РАТИ!

Купувај на рати

Алат За Се во соработка со СН Финансии  нуди опција за купување на производи до 60 рати и со вредност од 6000 до 120.000 денари.

КАКО ДА АПЛИЦИРАТЕ?

1. Изберете производ кој сакате да го купите на рати на нашата интерет продавница www.alatzase.com

2. Известете не нас кој производ сакате да го купите и на колку рати на следниов телефонски број 076 311 600  преку СН Финансии.

3. Ние ја пополнува вашата апликација за купување на рати.

4. По аплицирањето добивате одговор од СН Финансии за 15 минути и ги добивате посакуваните производи од нас за 2 до 3 работни дена.

Услови за добивање на наменскиот кредит преку СН Финансии

За да аплицирате за наменскиот кредит преку СН Финансии, потребно е да ги исполнувате следните услови:

Возраст:

За наменскиот кредит преку СН Финансии може да аплицираат сите државјани на Македонија на возраст помеѓу 18 и 68 години кои поседуваат валидна лична карта или пасош, трансакциска сметка, мобилен телефон и електронска адреса (e-mail).

Редовни приходи:

Редовен месечен приход е еден од условите за да аплицирате за наменскиот кредит преку СН Финансии и тоа да сте во редовен работен однос и со минимална нето плата од 14 500 денари или пензионер на возраст до 68 години и пензија во висина од минимум 12 000 денари.

Потребни документи за аплицирање:

За да аплицирате за наменскиот кредит преку СН Финансии кредит потребно е да имате валидна лична карта или пасош и здравствена легитимација.

Мобилен телефон и електронска адреса (e-mail):

Потребно e да го наведете бројот на Вашиот мобилен телефон и е-адреса (e-mail) за да аплицирате.

Ви треба помош?

Нашите оператори го очекуваат вашиот повик на 076/311-600 секој работен ден од Понеделник до Петок од 08:00 – 16:00 часот.

Име

Go to Top