Акумулаторски вентилатор MAKITA CF101DZ

Home » Производи » Акумулаторски вентилатор MAKITA CF101DZ

Акумулаторски вентилатор MAKITA CF101DZ

2,999.00 ден

Акумулаторски вентилатор MAKITA CF101DZ работи на 220V и на сите Li-ion батерии 10,8 V / 10,8 V – 12 V макс. CXT од Makita

САМО УРЕД БЕЗ БАТЕРИЈА

Makita logo 100x22
– Бесплатна испорака
– Брза испорака за 2-3 работни дена

Добијте MAKITA 3 години продолжена гаранција. Со регистрација на вашиот производ до четири недели од купувањето.

Регистрирај се тука за МАКИТА продолжена гаранција.

Опис

Акумулаторски вентилатор MAKITA CF101DZ

 

 

Карактеристики и предности

  • Двоен извор на енергија: AC или Makita акумулатори
  • Компатибилен со CXT батерии
  • Двоен извор на енергија: AC или Makita акумулатори
  • Автоматско исклучување наместено на 1, 2 и 4 часа
  • Акумулаторски вентилатор со високи перформанси
  • Може да се монтира на троножен статив 5/8
  • Предниот браник може да се отстрани за лесно чистење на вентилаторот
  • Вентилаторот се отклонува горе/долу
  • Три нивоа на брзината на дување

 

AC - DC приклучок  CXT Makita

Спецификација на продуктот

Модел MAKITA CF101DZ
Напон на акумулаторот
10,8 V / 10,8 V – 12 V макс – CXT батерии
Капацитет на батерии што може да ги користи 1,5 / 2,0 / 4,0 Ah
Тип на акумулатор Li-ion
Адаптер за двонасочна струја влез
100 – 240V, 50/60Hz, 0,6A макс.
Адаптер за двонасочна струја излез
12 V, 1,5 A
Макс. брзина на воздух 1.ст.
2 m/s
Макс. брзина на воздух 2.ст.
2,5 m/s
Макс. брзина на воздух 3.ст.
3,0 m/s
Макс. брзина на дување
120/150/180 m/min
Времетраење на батеријата (ниска/средна/високо)———
BL1040B / BL1041B – 275 мин/380 мин/630 мин
Димензии (Д x Ш x В) 185 x 260 x 284 мм
Тежина само уред без батерија 1,3 kg

Испорака

  • MAKITA CF101DZ

 

Симни го упатството за употреба во PDF ТУКА…

 

 

 

Makita 3 години продолжена гаранција

 

 

 

 

 

Makita logo

 

 

 

 

Добијте MAKITA 3 години продолжена гаранција. Со регистрација на вашиот производ до четири недели од купувањето.

Ргистрирај се тука за МАКИТА продолжена гаранција.

Купи на РАТИ!

Купувај на рати

Алат За Се во соработка со СН Финансии  нуди опција за купување на производи до 60 рати и со вредност од 6000 до 120.000 денари.

КАКО ДА АПЛИЦИРАТЕ?

1. Изберете производ кој сакате да го купите на рати на нашата интерет продавница www.alatzase.com

2. Известете не нас кој производ сакате да го купите и на колку рати на следниов телефонски број 076 311 600  преку СН Финансии.

3. Ние ја пополнува вашата апликација за купување на рати.

4. По аплицирањето добивате одговор од СН Финансии за 15 минути и ги добивате посакуваните производи од нас за 2 до 3 работни дена.

Услови за добивање на наменскиот кредит преку СН Финансии

За да аплицирате за наменскиот кредит преку СН Финансии, потребно е да ги исполнувате следните услови:

Возраст:

За наменскиот кредит преку СН Финансии може да аплицираат сите државјани на Македонија на возраст помеѓу 18 и 68 години кои поседуваат валидна лична карта или пасош, трансакциска сметка, мобилен телефон и електронска адреса (e-mail).

Редовни приходи:

Редовен месечен приход е еден од условите за да аплицирате за наменскиот кредит преку СН Финансии и тоа да сте во редовен работен однос и со минимална нето плата од 14 500 денари или пензионер на возраст до 68 години и пензија во висина од минимум 12 000 денари.

Потребни документи за аплицирање:

За да аплицирате за наменскиот кредит преку СН Финансии кредит потребно е да имате валидна лична карта или пасош и здравствена легитимација.

Мобилен телефон и електронска адреса (e-mail):

Потребно e да го наведете бројот на Вашиот мобилен телефон и е-адреса (e-mail) за да аплицирате.

Ви треба помош?

Нашите оператори го очекуваат вашиот повик на 076/311-600 секој работен ден од Понеделник до Петок од 08:00 – 16:00 часот.

Име

Go to Top