Бензинска косилка VILLAGER Atlas 5111 T

Бензинска косилка VILLAGER Atlas 5111 T

24,599.00 ден

Бензинска косилка VILLAGER Atlas 5111T (VR 51 T) самоходна

– Бесплатна испорака

Опис

Бензинска косилка VILLAGER Atlas 5111T (VR 51 T)

Карактеристики и предности

 • Оваа серија косилки е наменета за хоби на корисниците
 • Големиот избор на ширина на косење, типови на погони и мотори ќе ги задоволи потребите на секој корисник
 • Без разлика дали сте обичен хобист или тврдоглав градинар во оваа серија сигурно можете да најдете нешто интересно за вас
 • Косење површини од 800 до 1500 м2, Villager® или B&S мотоп, самоходен или туркачки погон, се само некои од опциите што ви стојат на располагање

Спецификација на продуктот

 • Погон Самоходен
 • Површина на косење 1500 м²
 • Тип на мотор T8 OHV
 • Зафатнина на моторот 173 cm³
 • Моќност на моторот 3,0 kW / 3000 вртежи во минута
 • Ширина на косење 510 мм
 • Висина на косење 25 – 75мм (7 нивоа, централно)
 • Дијаметар на тркалото предно/задно 178 мм/254 мм
 • Тип на тело Метално
 • Големина на корпа 60л
 • Тежина 38.5 кг

 

 

Logo villager

 

 

 

 

 

2 Години гаранција

 

 

 

 

 

 

Информации за испорака:

За нарачки над 2999 Денари испораката е бесплатна на целата територија на Македонија!

Вие исто така би сакале…

Име

Go to Top