Бензинска косилка VILLAGER VRSH 555 R

Бензинска косилка VILLAGER VRSH 555 R

25,999.00 ден

Бензинска косилка VILLAGER VRSH 555 R

Опис

Бензинска косилка VILLAGER VRSH 555 R

Карактеристики и предности

 • VRSH 555 R е прва Villager косилка со 3 тркала
 • Основната предност на оваа косилка е нејзиното многу едноставно маневрирање
 • Предното тркало поставено на овој начин го олеснува свртувањето и ротацијата, така што оваа косилка е идеална за косење околу дрвја

Спецификација на продуктот

 • Погон Самоходен
 • Површина на косење 1500 м²
 • Тип на мотор VGR 170 V
 • Зафатнина на моторот 150цм³
 • Моќност на моторот 2,5 kW / 2800 вртежи во минута
 • Ширина на косење 530мм
 • Висина на косење 25 – 75мм (6 нивоа)
 • Дијаметар на тркалото предно/задно 200мм/300мм
 • Тип на тело Метално
 • Големина на корпа 65л
 • Тежина 34кг

2 Години гаранција

Logo villager

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Информации за испорака:

За нарачки над 2999 Денари испораката е бесплатна на целата територија на Македонија!

Коментари и Оцени

Сеуште нема коментари и оцени.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

Вие исто така би сакале…

Име

Go to Top