Бензиска косилка за трева Iskra HG51SMH-B

Бензиска косилка за трева Iskra HG51SMH-B

23,499.00 ден

Бензиска косилка за трева Iskra HG51SMH-B

Опис

Бензиска косилка за трева Iskra HG51SMH-B

Карактеристики и предности

 • Одлична, самоодна, бензиска косилка за трева од ISKRA.
 • Со компактен и модерен дизајн, и нова технологија за заштита и штедење,
 • ќе ви овозможи, професионален финиш на вашиот тревник, по достапна цена!

Спецификација на продуктот

 • Зафатнина на моторот: 173 cm3
 • Моќност: 3.2 kW (4.4 КС)
 • Оптоварување брзина: 2800 вртежи / мин
 • Тип на мотор: четири-тактен ohv
 • Воздушно ладење на моторот
 • Стил на возењето: самоодна
 • Волумен на резервоарот: 1.2 L
 • Волумен на резервоарот за масло: 0.6 L
 • Регулирање на висината на сечење: 25-80 mm
 • 8 позиции подесување на висината (централно)
 • Максимална сечење ширина: 510 mm
 • Ширината на тркала (предната): 178 mm (7 “)
 • Ширината на тркалата (заден): 254 mm (10 “)
 • Кутија за трева: 62 L
 • За тревници до 1600 m2
 • Димензии на кутија (во mm): 835 (Д) x 570 (Ш) x 500 (В)
 • Нето тежина: 38,5 kg

Iskra logo

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Гаранција 24 месеци.

Информации за испорака:

За нарачки над 2999 Денари испораката е бесплатна на целата територија на Македонија!

Вие исто така би сакале…

Име

Go to Top