Бензиска косилка за трева Iskra BK530N

Бензиска косилка за трева Iskra BK530N

21,999.00 ден

Бензиска косилка за трева Iskra BK530N

Опис

Бензиска косилка за трева Iskra BK530N

Карактеристики и предности

 • Одлична, самоодна, бензиска косилка за трева од ISKRA.
 • Со компактен и модерен дизајн, и нова технологија за заштита и штедење,
 • ќе ви овозможи, професионален финиш на вашиот тревник, по достапна цена!

Спецификација на продуктот

 • Зафатнина на моторот: 173 cm3
 • Моќност: 3.2 kW (4.4 КС)
 • Оптоварување брзина: 3000 вртежи / мин
 • Тип на мотор: четири-тактен ohv
 • Воздушно ладење на моторот
 • Стил на возењето: самоодна
 • Волумен на резервоарот: 1.6 L
 • Волумен на резервоарот за масло: 0.55 L
 • Регулирање на висината на сечење: 20-75 mm
 • 8 позиции подесување на висината (централно)
 • Максимална сечење ширина: 530 mm (21 “)
 • Ширината на тркала (предната): 178 mm (7 “)
 • Ширината на тркалата (заден): 254 mm (10 “)
 • Кутија за трева: 62 L
 • За тревници до 1800 метри
 • Димензии на кутија (во mm): 850 (D) x 580 (W) x 500 (V)
 • Нето тежина: 37 kg

Iskra logo

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Гаранција 24 месеци.

Информации за испорака:

За нарачки над 2999 Денари испораката е бесплатна на целата територија на Македонија!

Вие исто така би сакале…

Име

Go to Top