Електричнa косилкa VILLAGER Villy 1230 E

Електричнa косилкa VILLAGER Villy 1230 E

4,099.00 ден

Електричнa косилкa VILLAGER Villy 1230 E

– Бесплатна испорака

Опис

Електричнa косилкa VILLAGER Villy 1230 E

Карактеристики и предности

 • Овие електрични косилки се дизајнирани да одржуваат тревници со големина до 300 м2
 • Тие се погодни за употреба во урбаните области поради ниското ниво на бучава
 • Лесни и компактни, многу лесни за складирање во зимскиот дел од годината

Спецификација на продуктот

 • Погон Туркање
 • Површина на косење 300 м²
 • Тип на мотор Индукциски електричен мотор
 • Оперативен напон 230 V ~ 50Hz
 • Влезна моќност 1100 W
 • Ширина на косење 310 мм
 • Висина на косење 35 – 65 мм(3 нивоа)
 • Дијаметар на тркалото предно/задно 140 мм/140 мм
 • Тип на тело Полипропилен
 • Обем на корпа 28 л
 • Тежина 10 кг

 

Logo villager

 

 

 

 

2 Години гаранција

 

 

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој производ може да остават коментар.

Можеби ке ви се допадне…

Go to Top