Gardena PowerMax 32/1200 G2 Електрична косилка за трева

Gardena PowerMax 32/1200 G2 Електрична косилка за трева

9,999.00 ден

Gardena PowerMax 32/1200 G2 Електрична косилка за трева

Gardena logo

– Бесплатна испорака
– Брза испорака за 2-3 работни дена

Можност за плаќање на  РАТИ! Како прочитај тука!

Опис

Gardena PowerMax 32/1200 G2 Електрична косилка за трева

Карактеристики и предности

 • Моќната електрична косилка PowerMax 1200/32 G2 од GARDENA е идеална за нега на мали и средни тревници до 300 m².
 • Со помош на двојно појачаното сечило DuraEdge направено со прецизно брусење, вашиот тревник ќе биде совршено искосен со чист и рамномерен крој.
 • Целата трева се собира исклучително ефикасно со ексцентрична циркулација на воздухот во 30-литарскиот колектор за трева.
 • Тој целосно се полни, намалувајќи ја фреквенцијата на празнење и ви заштедува време.
 • Секогаш знаете кога колекторот треба да се испразни благодарение на индикаторот за нивото на полнење.
 • Ракувањето со PowerMax 1200/32 G2 е ергономско благодарение на рачката ErgoTec која ја поддржува вашата природна положба на рацете.
 • Ова ви овозможува да косите лесно и без напор подолги временски периоди.
 • Користете ја прилагодливата рачка во три степени за да се прилагодите на големината на вашето тело за да ја зголемите удобноста уште повеќе.
 • Компактниот дизајн со мала тежина ви дава голема леснотија за маневрирање.
 • Со лесно достапното копче QuickFit-Plus, можете интуитивно да ја прилагодите висината на косењето на електричната косилка поединечно помеѓу 35 и 65 mm.

Спецификација на продуктот

 

Модел PowerMax 32/1200 G2
Сила на моторот 1200 W
Дијаметар на сечење 32 cm
Висина на сечење 35 – 65 мм
Капацитет на корпа 30 лит.
Нивоа на подесување на висина 4 – нивоа
Начин на подесување на висина Централно подесување
Број на вртежи 3200 (rpm)
Тежина 8,1 kg

 

Упатство за монтажа на Gardena PowerMax 32/1200 G2 Електрична косилка за трева

Симни го упатството за Gardena PowerMax 32/1200 G2 Електрична косилка за трева во PDF ТУКА…

Gardena logo

 

ГАРАНЦИЈА 12 МЕСЕЦИ

Информации за испорака:

За нарачки над 2999 Денари испораката е бесплатна на целата територија на Македонија!

Купи на РАТИ!

Купувај на рати

Алат За Се во соработка со IuteCredit  нуди опција за купување на производи на 6 рати со 0% камата во вредност до 40000 денари.

Како функционира?

Физичка продавница на Алат За Се

 1. Продавачот го бара телефонскиот број од купувачот
 2. IuteCredit му го испраќа договорот на купувачот преку апликацијата MyIute
 3. Купувачот одбира број на рати и го потпишува договорот преку апликацијата MyIute
 4. Продажбата е завршена

Е-Продавница на Алат За Се – www.alatzase.com

 1. Купувачот го избира IuteCredit како начин на плаќање
 2. Се идентификува преку апликацијата MyIute
 3. Одбира број на рати и го потпишува договорот преку MyIute
 4. Продажбата е завршена

Кои се условите за аплицирање?

Може да аплицираат сите државјани на Македонија со возраст од 18-75 години, со валидна лична карта или пасош и трансакциска сметка.
Кредитите се одобруваат на лица кои се вработени, пензионери или се невработени лица кои имаат редовен месечен прилив на средства за што треба да приложат извод од банка за последните 3 месеци.
Додаток за трето дете или постојана парична помош од државата не се смета како важечки прилив или како дополнителен месечен прилив.

Кои документи се потребни за кредит?

За разгледување на барањето за кредит треба да доставите само валидна лична карта или пасош. Пожелно е да го знаете и бројот на вашата здравствена картичка, кој е наведен и во вашата здравствена легитимација.

Како да аплицирам за кредит?

Јавете се на нашиот телефонски број 076/311-600 секој работен ден од Понеделник до Петок од 08:00 – 16:00 часот.

Име

Go to Top