FESTOOL TSC 55 KEB-Basic Акумулаторска Потопна циркуларна пила

FESTOOL TSC 55 KEB-Basic Акумулаторска Потопна циркуларна пила

49,999.00 ден

FESTOOL TSC 55 KEB-Basic Акумулаторска Потопна циркуларна пила со 2x 5.2Ah батерии

Артикал: 577025

Festool logo

– Бесплатна испорака

– Брза испорака за 2-3 работни дена

Можност за плаќање на РАТИ! Како прочитај тука!

Опис

FESTOOL TSC 55 KEB-Basic Потопна циркуларна пила

Главни апликации

 • Честопати, дури и само една милисекунда е од клучно значење: повратниот удар е најчеста причина за сериозни повреди кога се користи потопна циркуларна пила.
 • Нашиот уникатен KickbackStop ja запира сечилото на пилата на нашата акумулаторска пила со длабинско сечење веднаш штом трепнеш, и така не само што го штити вашето работно парче туку и го минимизира ризикот од повреда на вашите раце.
 • Дополнително, ова сега им овозможува на корисниците да прават моќни, прецизни сечења со двојно поголема брзина и продолжен опсег на батерии.
 • Кога се комбинираат, нашата нова генерација на ножеви за пила овозможува максимални перформанси на сечење и совршен квалитет на сечење.
 • Системот за пила е заокружен со паметни системски додатоци, како што се водилни шини, аголен стоп, штитник за цепнатинки и маса за пила.
 • KickbackStop го намалува ризикот од повреда од повратен удар при пилање или втурнување на алатот во работното парче.
 • Концентриран вртежен момент и до двојно побрз напредок на работата со зголемен век на траење на сечилото на пилата.
 • EC-TEC мотор без четкички во комбинација со литиум-јонски батерии за максимална моќност на сечење.
 • KickbackStop може да се деактивира за поединечни намалувања.
 • Акумулаторска Потопна циркуларна пила од врвна класа благодарение на разновидните додатоци.

Детали за производот

Карактеристики на изведба

 

Спецификација на продуктот:

Акумулаторска Потопна циркуларна пила TSC 55 KEB-Basic
Батерија 2 x 18 V
Број на вртежи во празен од 2650 – 3800/5200 min⁻¹
Дијаметар на пилата 160.00 mm
Опсег на агол за сечење Од -1 до – 47 °
Длабочина на сечење 0 – 55 mm
Сечење под агол од 45° 43 mm
Дијаметар на риклучокот за одвод на прашина 27/36 mm
Тежина на апаратот без додатоци 3.60 kg
Тежина на апаратот со додатоци 7.72 kg
Напојување со батерија 18 V

 

 

 

Festool logo

Информации за испорака:

За редовни нарачки над 2999 Денари испораката е бесплатна на целата територија на Македонија!

ВАЖНО!

За производите кои се на акција испоракта не е бесплатна и  се доплаќа за каргото при испорака!

Купи на РАТИ!

Купувај на рати

Алат За Се во соработка со IuteCredit  нуди опција за купување на производи на 6 рати со 0% камата во вредност до 40000 денари.

Како функционира?

Физичка продавница на Алат За Се

 1. Продавачот го бара телефонскиот број од купувачот
 2. IuteCredit му го испраќа договорот на купувачот преку апликацијата MyIute
 3. Купувачот одбира број на рати и го потпишува договорот преку апликацијата MyIute
 4. Продажбата е завршена

Е-Продавница на Алат За Се – www.alatzase.com

 1. Купувачот го избира IuteCredit како начин на плаќање
 2. Се идентификува преку апликацијата MyIute
 3. Одбира број на рати и го потпишува договорот преку MyIute
 4. Продажбата е завршена

Кои се условите за аплицирање?

Може да аплицираат сите државјани на Македонија со возраст од 18-75 години, со валидна лична карта или пасош и трансакциска сметка.
Кредитите се одобруваат на лица кои се вработени, пензионери или се невработени лица кои имаат редовен месечен прилив на средства за што треба да приложат извод од банка за последните 3 месеци.
Додаток за трето дете или постојана парична помош од државата не се смета како важечки прилив или како дополнителен месечен прилив.

Кои документи се потребни за кредит?

За разгледување на барањето за кредит треба да доставите само валидна лична карта или пасош. Пожелно е да го знаете и бројот на вашата здравствена картичка, кој е наведен и во вашата здравствена легитимација.

Како да аплицирам за кредит?

Јавете се на нашиот телефонски број 076/311-600 секој работен ден од Понеделник до Петок од 08:00 – 16:00 часот.

Коментари и Оцени

Сеуште нема коментари и оцени.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

Go to Top