FESTOOL Правосмукалка CLEANTEC CTL MIDI I Мобилен аспиратор за прашина

FESTOOL Правосмукалка CLEANTEC CTL MIDI I Мобилен аспиратор за прашина

39,999.00 ден

FESTOOL Правосмукалка CLEANTEC CTL MIDI I Мобилен аспиратор за прашина

Артикал: 574832

Festool logo

– Бесплатна испорака

– Брза испорака за 2-3 работни дена

Можност за плаќање на РАТИ! Како прочитај тука!

Опис

FESTOOL Правосмукалка CLEANTEC CTL MIDI I Мобилен аспиратор за прашина

Главни апликации

 • Компактен. Мобилен. Софистициран.
 • Мала тежина, компактни димензии и мноштво иновативни детали – новиот компактен екстрактор CTL MIDI импресионира од сите аспекти. Има интуитивна работа на допир, мазно црево за вшмукување и рамномерно место за складирање алати и потрошен материјал.
 • Рачното чистење на прашина и можноста за замена на главниот филтер однадвор обезбедуваат долготрајна работа што го штити вашето здравје.
 • Вклучува интегрирана Bluetooth® технологија – мобилниот аспиратор за прав автоматски се стартува со Bluetooth® батерискиот пакет или со далечинскиот управувач.
 • Има и внатрешен држач за црево, Systainer T-LOC конекција и практичен држач за кабел за уредност и брзина. Сето ова заедно погодно обезбедува чист воздух за време на сервисот и монтажните работи.
 • Мобилен: Идеален за употреба во движење благодарение на компактните димензии, малата тежина и робусната шасија.
 • Интуитивно: Работа со допир за интуитивна контрола на мобилниот апарат за вадење прашина
 • Продолжете да работите додека филтерската кеса не се наполни благодарение на рачното чистење на прашина
 • Внатрешен држач за црево за безбеден и чист транспорт на мазното вшмукување црево
 • Ви заштедува патување до аспираторот – благодарение на интегрираната Bluetooth® технологија, мобилниот аспиратор за прашина се вклучува автоматски со Bluetooth® батериски пакети или далечински управувач
 • Простор за складирање на ниво – идеален за складирање алати и потрошен материјал
 • Умен: Едноставна замена на главниот филтер однадвор.
 • Мазно вшмукување црево со конусна геометрија за голема моќ на вшмукување и непречени процеси без фаќање
 • Надворешен држач за кабел со механизам за преклопување и за намотување на кабелот со едноставно вртење SYS-Dock со T-LOC за поврзување на SystainerS во момент
  Bluetooth® функционалност за аспиратор, далечинско вклучување за безжичен алат со рачно чистење на филтер и филтер кеса.

Детали за производот

Поддршка директно на вашиот паметен телефон

Поддршка директно на вашиот паметен телефон
Компактните екстрактори за прав CT MINI I и MIDI комуницираат со апликацијата Work и автоматски испраќаат лесно разбирлива поддршка преку известувања за притиснување директно до вашиот паметен телефон. За да можете да продолжите да работите без никакви тешкотии.

Интегрирана Bluetooth® технологија

Интегрирана Bluetooth® технологија
За автоматско вклучување на мобилниот апарат за вадење прашина преку далечински управувач или Bluetooth® батериски пакет. Не е потребнa никаква доградба.

Операција со допир

Операција со допир
Иновативна и интуитивна контролна табла на допир наместо ротациони копчиња – исклучително едноставна за ракување, дури и кога носите ракавици или во валкана средина. Екстракторот се поставува на автоматски режим веднаш штом ќе се вклучи.

Се си има свое место

Се си има свое место
Големиот внатрешен држач за црево го олеснува складирањето на мазното вшмукување црево и обезбедува безбеден и чист транспорт. Ништо не штрчи.

Се си има свое место

Лесно ракување
Компактниот, ергономски дизајн и малата тежина го прават екстракторот особено лесен за транспорт.

Едноставно практично

Едноставно практично
Нивото место за складирање над држачот за црево може да се користи како седиште или простор за складирање на потрошен материјал. Systainers, SORTAINER и SYS-ToolBox исто така може лесно да се поврзат благодарение на T-LOC.

Замена на филтер однадвор

Замена на филтер однадвор
Брзо, лесно и без алатки.

Рачно чистење

Рачно чистење
Рачното отпрашување на главниот филтер и филтер-торбичката значи дека моќта на вшмукување може да се врати штом ќе се вметне филтерот или филтерската кеса за значително зголемување на капацитетот за полнење.

Телескопска рачка

Телескопска рачка
За уште подобра мобилност на градилиштето – Софистицираниот дизајн овозможува складирање на приборот за чистење и може лесно да се спушта кога не се користи (рачката е достапна како додаток).

Повеќе уредност

Повеќе уредност
Благодарение на надворешно вградениот држач за кабел со механизам за преклопување.

Мазно вшмукување црево

Мазно вшмукување црево
Со конусна геометрија за подобрена моќ на вшмукување, мазната надворешна кожа овозможува совршено да се лизга по сите површини и рабови.

За прашина од класа L

За прашина од класа L
Екстракторот е одобрен за прашина од класа L на прашина со гранични вредности >1 mg/m³.

Целосно искористување на просторот

Целосно искористување на просторот
Софистицираната геометрија на контејнерот и рамен филтер за заштеда на простор обезбедуваат максимална искористеност на волуменот на садот од 15 l.

 

 

Вклучено во испорака

Спецификација на продуктот:

ружна брусилка со долг дофат модел CLEANTEC CTL MIDI I
Потрошувачка на енергија 350 – 1 200 W
Макс. волуменски проток 3,700.00 l/min
Макс. вакум 24,000.00 Pa
Површина на филтер 3,369.00 cm²
Кабел изолиран со гума 7,5 m
Капацитет на контејнер/филтер кеса 15/12.5 l
Димензии (Д x Ш x В) 470 x 320 x 495 mm
Макс. оптоварување поврзано со штекерот на апаратот 2,200.00 W
Класа на прашина L
Должина на кабелот 7.50 m
Тежина на производот без додатоци 12.10 kg
Транспортна тежина вкл. додатоци 14.34 kg
Напон 220 – 240 V
Технологија Bluetooth®

 

 

 

Festool logo

Купи на РАТИ!

Купувај на рати

Алат За Се во соработка со IuteCredit  нуди опција за купување на производи на 6 рати со 0% камата во вредност до 40000 денари.

Како функционира?

Физичка продавница на Алат За Се

 1. Продавачот го бара телефонскиот број од купувачот
 2. IuteCredit му го испраќа договорот на купувачот преку апликацијата MyIute
 3. Купувачот одбира број на рати и го потпишува договорот преку апликацијата MyIute
 4. Продажбата е завршена

Е-Продавница на Алат За Се – www.alatzase.com

 1. Купувачот го избира IuteCredit како начин на плаќање
 2. Се идентификува преку апликацијата MyIute
 3. Одбира број на рати и го потпишува договорот преку MyIute
 4. Продажбата е завршена

Кои се условите за аплицирање?

Може да аплицираат сите државјани на Македонија со возраст од 18-75 години, со валидна лична карта или пасош и трансакциска сметка.
Кредитите се одобруваат на лица кои се вработени, пензионери или се невработени лица кои имаат редовен месечен прилив на средства за што треба да приложат извод од банка за последните 3 месеци.
Додаток за трето дете или постојана парична помош од државата не се смета како важечки прилив или како дополнителен месечен прилив.

Кои документи се потребни за кредит?

За разгледување на барањето за кредит треба да доставите само валидна лична карта или пасош. Пожелно е да го знаете и бројот на вашата здравствена картичка, кој е наведен и во вашата здравствена легитимација.

Како да аплицирам за кредит?

Јавете се на нашиот телефонски број 076/311-600 секој работен ден од Понеделник до Петок од 08:00 – 16:00 часот.

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

Име

Go to Top