Хидрофор METABO HWW 3300/25 G

Хидрофор METABO HWW 3300/25 G

13,999.00 ден

Хидрофор METABO HWW 3300/25 G

Metabo logo

– Бесплатна испорака
– Брза испорака за 2-3 работни дена

Добијте METABO 3 години XXL гаранција.

Со регистрација на вашиот производ до четири недели од купувањето.

Регистрирај се тука за METABO XXL гаранција.

Можност за плаќање на РАТИ! Како прочитај тука!

Опис

Хидрофор METABO HWW 3300/25 G

Карактеристики и предности

  • Хидрофори за домашна употреба за автоматско водоснабдување,
  • Погоден за наводнување и пренесување и испорачување на подземни води на определена далечина
  • Електронски прекинувач за притисок за автоматско активирање на системот во случај на зголемена побарувачка на вода
  • Вграден вентил кој го спречува сувото пуштање на пумпата кога се исклучува, овозможувајќи краток процес на рестартирање
  • Посебен отвор за полнење вода за едноставно ракување со пумпата
  • Приклучок за одвод на вода (отстранлив без алати) за заштита во случај од мраз
  • Заштита на моторот од преоптеретување и прегревање
  • Издржливо куќиште на пумпата од нерѓосувачки челик
  • Сад со притисок за заштеда на енергија и потивок проток на вода

Спецификација на продуктот

 

Произведувач METABO
Модел HWW 3300/25 G
Моќност на мотор 900 W
Макс. проток 3300 l/h
Макс. потисна висина 45 m
Макс. усисна длабочина 8 m
Макс. притисок 4.5 bar
Работен притисок на вклучување 1.4 bar / 20.3 psi
Работен притисок на исклучување 3.2 bar / 46.4 psi
Приклучок на влез на пумпата 1″ цол
Приклучок на излез на пумпата 1″ цол
IP заштита IP X4
Материјал на куќиште на пумпата Метално
Димензии 485 x 275 x 585 mm
Капацитет на сад 24 l
Должина на кабел 1.5 m.
Тежина 16.2 kg

metabo logo

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Добијте METABO 3 години XXL гаранција. Со регистрација на вашиот производ до четири недели од купувањето.

Ргистрирај се тука за METABO XXL гаранција.

 

 

Купи на РАТИ!

Купувај на рати

Алат За Се во соработка со СН Финансии  нуди опција за купување на производи до 60 рати и со вредност од 6000 до 120.000 денари.

КАКО ДА АПЛИЦИРАТЕ?

1. Изберете производ кој сакате да го купите на рати на нашата интерет продавница www.alatzase.com

2. Известете не нас кој производ сакате да го купите и на колку рати на следниов телефонски број 076 311 600  преку СН Финансии.

3. Ние ја пополнува вашата апликација за купување на рати.

4. По аплицирањето добивате одговор од СН Финансии за 15 минути и ги добивате посакуваните производи од нас за 2 до 3 работни дена.

Услови за добивање на наменскиот кредит преку СН Финансии

За да аплицирате за наменскиот кредит преку СН Финансии, потребно е да ги исполнувате следните услови:

Возраст:

За наменскиот кредит преку СН Финансии може да аплицираат сите државјани на Македонија на возраст помеѓу 18 и 68 години кои поседуваат валидна лична карта или пасош, трансакциска сметка, мобилен телефон и електронска адреса (e-mail).

Редовни приходи:

Редовен месечен приход е еден од условите за да аплицирате за наменскиот кредит преку СН Финансии и тоа да сте во редовен работен однос и со минимална нето плата од 14 500 денари или пензионер на возраст до 68 години и пензија во висина од минимум 12 000 денари.

Потребни документи за аплицирање:

За да аплицирате за наменскиот кредит преку СН Финансии кредит потребно е да имате валидна лична карта или пасош и здравствена легитимација.

Мобилен телефон и електронска адреса (e-mail):

Потребно e да го наведете бројот на Вашиот мобилен телефон и е-адреса (e-mail) за да аплицирате.

Ви треба помош?

Нашите оператори го очекуваат вашиот повик на 076/311-600 секој работен ден од Понеделник до Петок од 08:00 – 16:00 часот.

Вие исто така би сакале…

Име

Go to Top