Мулти функционален тример VILLAGER MBC 33 E

Мулти функционален тример VILLAGER MBC 33 E

15,999.00 ден

Мулти функционален тример VILLAGER MBC 33 E

Опис

Мулти функционален тример VILLAGER MBC 33 E

Карактеристики и предности

 • MBC 33 E доаѓа во сет со телескопска пила, моторен тример, тример за жива ограда и телескопски додаток

Спецификација на продуктот

 • Тип на мотор Двотактен со воздушно ладење
 • Зафатнина на моторот 32.6 см³
 • Моќност на моторот / вртежи во минута 0.9 kW / 7000 вртежи во минута
 • Широчина на косење со тример 430 мм
 • Широчина на косење со ножот 255мм
 • Работна должина на тример 400 мм (ротирачки, 180 °)
 • Работна должина на моторна пила 250 мм
 • Водич за моторна пила Орегон 25 см, 3/8, 1,3 мм
 • Ланец за моторна пила 20 заби, 3/8, 1,3 мм
 • Тип на екстензија Телескопска рачка
 • Должина на екстензија 760 мм
 • Тип на пренос Кардан
 • Типна карданска цевка Разделив алуминиум
 • Дијаметар на карданска цевка 28 мм
 • Тип на зафат Кружна(loop) рачка
 • Тип на ремен Единствен ремен
 • Тежина 7.8кг

 

Logo villager

 

 

 

 

 

Гаранција 1 година

 

 

 

Информации за испорака:

За нарачки над 2999 Денари испораката е бесплатна на целата територија на Македонија!

Вие исто така би сакале…

Име

Go to Top