Сет BOSCH GSR 120-Li + GDR 120-Li 2×1,5Ah во куфер+алат

13,299.00 ден 11,599.00 ден

Нема на залиха

Сет BOSCH GSR 120-Li + GDR 120-Li 2×1,5Ah во куфер со 24 парчиња бургии и битови за шрафење

Нема на залиха

Опис

Сет BOSCH GSR 120-Li + GDR 120-Li 2×1,5Ah во куфер+алат

Карактеристики и предности

Bosch BOSCH GSR 120-Li квалитет, голема сила и фантастична цена.

 • Bosch професионален квалитет по пристапна цена.
 • 20% појак во однос на предходникот Bosch GSR 1080-2-Li
 • Безкомпромисен Bosch квалитет: најдобар акумулаторски систев во класата (ECP), долг животен век
 • Силна 12V 2-брзинска дупчалка одвртувач.
 • Electronic Cell Protection (= ECP) за заштита од преоптоварување.
 • 2-брзински пренос.
 • 15+1 поставки на преносот за оптимално подесување при шрафење.

Технички податоци

Вртежен момент, макс. (тврдо/меко) 30 / 13 Nm
Број на вртежи во празен од (1. брзина / 2. брзина) 0 – 380 / 1.300 min-1
Напон на акумулатор 12 V
Тип на футер Брзостезен
Прифат на бургии 0.8-10mm
Капацитет на батерија 1,5 Ah
Маса на батерија 1 kg
Време на полнење, cca. 60 min
Степени на вртежен момент 15
Должина 182,0 mm
Ширина 56,0 mm
Висина 196,0 mm
Дијаметар на дупчење во дрво макс. 20 mm
Дијаметар на дупчење во метал макс. 10 mm
Максимален дијаметар на шраф 7 mm

Функции

 • LED светло
 • Две брзини
 • Десен и лев смер на вртежи
 • Електроника
 • Auto-Lock
 • Мек држач

Bosch GDR 120-Li акумулаторски ударен одвртувач

Нов 12V ударен одвртувач секош со вистинска сила за најразлични апликации.

 • Bosch квалитет со пристапна цена
 • Секогаш вистинска сила за голем број на апликации со 2-степени на подесување на сила
 • Лесно ракување поради одлична ергономија и компактен дизајн.

Технички податоци

Капацитет на батерија 1,5 Ah
Број на вртежи во празен од (1. брзина / 2. брзина) 0 – 1.300 / 2.600 o/min-1
Број на удари во прва/втора брзина 0 – 2.800 / 3.800 u/min-1
Маса на батерија 1,05 kg
Вртежен момент 100 Nm
Максимален дијаметар на шраф M8
Напон на батеријата 12 V
Прифат на алатот 1/4″

Функции

 • Покрива најголем број на апликации со свои 100Nm на вртежен момент
 • Секогаш осветлено работно место благодарејќи на вградената LED лампа
 • Секогаш вистинска сила за голем број на апликации со 2-степени на подесување на сила
 • Electronic Cell Protection – Електронска заштита на батерии

Испорака на COMBO SET:

Bosch GSR 120-Li + GDR 120-Li
Bosch GSR 120-Li акумулаторска дупчалка / штрафилица
Bosch GDR 120-Li акумулаторски ударен одвртувач
2 x батерии GBA 12V 1,5Ah
Полнач; GAL 1215 CV
6-делен сет на бургии за дрво 4/5/6/6/8/8mm
6-делен сет на бургии за метал 3/3,5/4/5/6/8mm
10-делен сет на битови по 1 парче / PH1; PH2; PH3; PZ1; PZ2; S4; S6; H4; H5; T20; T25
Магнетен држач за битови

 

BOSCH 3 godini garancija

 

 

 

 

 

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој производ може да остават коментар.

Go to Top