STIHL RM 655.0 V моторна косилка за трева

STIHL RM 655.0 V моторна косилка за трева

66,990.00 ден

STIHL RM 655.0 V моторна косилка за трева

Каталошки број: 6374 011 3401

stihl logo

– Бесплатна испорака
– Брза испорака за 2-3 работни дена

Можност за плаќање на  РАТИ! Како прочитај тука!

Гаранција на продуктот 12 месеци.

Опис

STIHL RM 655.0 V моторна косилка за трева

Карактеристики и предности:

 • Косилката за трева со бензин STIHL RM 655 V е вистинска сеопфатна машина: нејзините повеќе сечила ја прават вешти во сечењето,фаќањето и мулчирањето.
 • Со ширина на сечење од 53 cm и погон на тркала Vario,оваа косилка за трева е добар избор за удобна и ефикасна работа на големи тревници.
 • Стапката на удар на моќниот мотор секогаш останува константна, дури и кога се менува брзината.
 • Централното прилагодување на висината на сечењето на седум нивоа, кое може да се прилагоди од 25 до 85 mm,обезбедува прецизна шема на сечење.
 • RM 655 V има височина за ергономско косење трева и лесно ракување со кутијата за собирање трева.
 • Кутијата за собирање има волумен од 70 литри и вклучува индикатор за нивото на полнење за да знаете кога треба да се испразни.
 • Сè на сè, косилката за трева со бензин RM 655 V е моќен партнер кој сигурно ќе ве поддржи во работата во градината.

 

 

Спецификација на продуктот:

Моторна косилка модел STIHL RM 655 V
Тип на мотор Series XT800 OHV SC
Зафатнина на мотор 173 cm³
Погодна за тревници (m ²) До 2500 m ²
Ширина на косење cm 53cm
Јачина на моторот 2.6 kW / 3.5 hp
Број на вртежи 2.800 rpm
Тежина  (kg) 46 kg
Висина на сечење  (mm) 25-85 mm
Волумен на корпа 70 l
Јачина на звук  dB(A) 98 dB(A)

 

 

Централно подесување на висината на косење

centralno podesuvanje na visinata na kosenje

Централното подесување за висина на косењето е олеснето со ситем на полуги и пружини кои ја компензираат тежината на уредот. Висината на косење е на повеќе нивоа, а индикатор на подесената висина е видлив на скалата на бочниот дел од уредот.

 

Мотор опремен со систем за лесно стартување (ReadyStart)

motor opremen so lesen start

Благодарејќи на ReadyStart технологијата погонскиот уред на оваа косилка е лесен за стартување без разлика да ли се работи за ладно или топло стартување и со минимална потрошувачка на енергијата.

 

 

Лесни погонски тркала

Trkala
Тркалата на STHIL косилките иако се лесни многу се робусни и издржливи, Овозможуваат прецизно и лесно управување со косилката, а тркалата благодарејки на тракцискиот профил овозможуваат квалитетен пренос на снага на погонот на тркалата.

 

 

Облога на рачката Super – Softgriff

 

Obloga na racka super soft grip

Облога на рачката кај STIHL косилиците служи за удобно управување и висока ергонимоја на ракување со уредите.

 

 

VARIO погон

 

ЗА ИНДИВИДУАЛНО ПРИЛАГУВАЊЕ НА БРЗИНАТА.

Vario погонот на тркалата ви овозможува да ја прилагодите брзината на вашата косилка за да одговара на вашите лични навики за косење и условите на тревата.

Брзината на косење може да се прилагоди на бесконечно променлива основа преку контролната рачка на рачката

 

 

Нож MULTI-BLADE

Флексибилно косење и мулчирање. Мулти-сечилото ви овозможува да косите и малчирате без да го менувате сечилото. Специјално обликуваните сечила ја дробат исечената трева. Потоа одлучувате дали тревата треба да се транспортира во кутијата за собирање преку проток на воздух или дополнително да се распарчи и рамномерно да се распореди низ зелената површина за да стане ѓубриво богато со хранливи материи.

 

 

Stihl logo

 

 

 

 

Гаранција на продуктот 12 месеци.

Купи на РАТИ!

Купувај на рати

Алат За Се во соработка со IuteCredit  нуди опција за купување на производи на 6 рати со 0% камата во вредност до 40000 денари.

Како функционира?

Физичка продавница на Алат За Се

 1. Продавачот го бара телефонскиот број од купувачот
 2. IuteCredit му го испраќа договорот на купувачот преку апликацијата MyIute
 3. Купувачот одбира број на рати и го потпишува договорот преку апликацијата MyIute
 4. Продажбата е завршена

Е-Продавница на Алат За Се – www.alatzase.com

 1. Купувачот го избира IuteCredit како начин на плаќање
 2. Се идентификува преку апликацијата MyIute
 3. Одбира број на рати и го потпишува договорот преку MyIute
 4. Продажбата е завршена

Кои се условите за аплицирање?

Може да аплицираат сите државјани на Македонија со возраст од 18-75 години, со валидна лична карта или пасош и трансакциска сметка.
Кредитите се одобруваат на лица кои се вработени, пензионери или се невработени лица кои имаат редовен месечен прилив на средства за што треба да приложат извод од банка за последните 3 месеци.
Додаток за трето дете или постојана парична помош од државата не се смета како важечки прилив или како дополнителен месечен прилив.

Кои документи се потребни за кредит?

За разгледување на барањето за кредит треба да доставите само валидна лична карта или пасош. Пожелно е да го знаете и бројот на вашата здравствена картичка, кој е наведен и во вашата здравствена легитимација.

Како да аплицирам за кредит?

Јавете се на нашиот телефонски број 076/311-600 секој работен ден од Понеделник до Петок од 08:00 – 16:00 часот.

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

Име

Go to Top