STIHL SE 133 ME Правосмукалка за суво и мокро

STIHL SE 133 ME Правосмукалка за суво и мокро

59,600.00 ден

STIHL SE 133 ME Правосмукалка за суво и мокро

Каталошки број: 4786 012 4430

stihl logo

– Бесплатна испорака
– Брза испорака за 2-3 работни дена

Можност за плаќање на  РАТИ! Како прочитај тука!

Гаранција на продуктот 12 месеци.

Опис

STIHL SE 133 ME Правосмукалка за суво и мокро

Карактеристики и предности:

 • Цврстата правосмукалка STIHL SE 133 ME за мокро и суво правосмукалка ќе гарантира дека сте опремени за професионално чистење на голема количина прашина .
 • Машината е сертифицирана за прашина од класата М благодарение на нано-обложениот рамно набран филтер и постојано високата брзина на воздухот. Ако измерената брзина на воздухот падне под 20 m/s за време на процесот на вшмукување, корисникот се предупредува со светлосен и звучен сигнал.
 • Ефектот на филтерот STIHL SE 133 ME е исто така оптимизиран од системот за повеќекратни филтри , кој се состои од елемент за филтер од волна и вреќа за филтер од волна.
 • Автоматското правосмукалка со функцијата за автоматско вклучување значи дека електричните алати како што се дупчалките може да се поврзат директно во штекерот на правосмукалката .
 • Потоа можете автоматски да ја вклучувате и исклучувате правосмукалката со алатката, така што прашината што се создава додека работите може да се исчисти директно без да влезе во воздухот во просторијата.
 • Со бесконечно променлива контрола на брзината и автоматско следење на протокот, секогаш имате контрола за да обезбедите оптимална употреба на правосмукалката.
 • Постојаната висока моќ на вшмукување на STIHL SE 133 ME е поддржана со автоматско чистење на филтерот .
 • Благодарение на држачот за алатите компатибилен со Sortimo , можете безбедно да ги чувате вашите алатки и да ги имате при рака кога ви требаат. Рачката од не’рѓосувачки челик со брзо спојување ви овозможува лесно да го прикачите или извадите цревото за вшмукување .
 • Цревото за вшмукување може брзо и лесно да се поврзе со помош на антистатички адаптер .

Технички податоци:

STIHL SE 133 ME Правосмукалка за суво и мокро

 

Снага на уредот W 1400 W
Количина на усисен воздух l / min 4500  l / min
Капацитет на контејнерот за смет l 42
Јачина на бучава dB (A) 1) 68
Осигурувач 16 A
Должина на усисното црево Ø 32 mm x 5 m
Должина на приклучен кабел 7,5 m
Максимална јачина на приклучок за машина 2400 W
Димензија ДхШхВ 565 х 385 х 605 mm
Тежина kg 16 kg

stihl logo

 

Информации за испорака:

За редовни нарачки над 2999 Денари испораката е бесплатна на целата територија на Македонија!

ВАЖНО!

За производите кои се на акција испоракта не е бесплатна и  се доплаќа за каргото при испорака!

Купи на РАТИ!

Купувај на рати

Алат За Се во соработка со IuteCredit  нуди опција за купување на производи на 6 рати со 0% камата во вредност до 40000 денари.

Како функционира?

Физичка продавница на Алат За Се

 1. Продавачот го бара телефонскиот број од купувачот
 2. IuteCredit му го испраќа договорот на купувачот преку апликацијата MyIute
 3. Купувачот одбира број на рати и го потпишува договорот преку апликацијата MyIute
 4. Продажбата е завршена

Е-Продавница на Алат За Се – www.alatzase.com

 1. Купувачот го избира IuteCredit како начин на плаќање
 2. Се идентификува преку апликацијата MyIute
 3. Одбира број на рати и го потпишува договорот преку MyIute
 4. Продажбата е завршена

Кои се условите за аплицирање?

Може да аплицираат сите државјани на Македонија со возраст од 18-75 години, со валидна лична карта или пасош и трансакциска сметка.
Кредитите се одобруваат на лица кои се вработени, пензионери или се невработени лица кои имаат редовен месечен прилив на средства за што треба да приложат извод од банка за последните 3 месеци.
Додаток за трето дете или постојана парична помош од државата не се смета како важечки прилив или како дополнителен месечен прилив.

Кои документи се потребни за кредит?

За разгледување на барањето за кредит треба да доставите само валидна лична карта или пасош. Пожелно е да го знаете и бројот на вашата здравствена картичка, кој е наведен и во вашата здравствена легитимација.

Како да аплицирам за кредит?

Јавете се на нашиот телефонски број 076/311-600 секој работен ден од Понеделник до Петок од 08:00 – 16:00 часот.

Коментари и Оцени

Сеуште нема коментари и оцени.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

Go to Top