Ударна дупчалка DeWALT DWD024

Ударна дупчалка DeWALT DWD024

Original price was: 9,699.00 ден.Current price is: 5,999.00 ден.

Ударна дупчалка DeWALT DWD024

DeWalt Logo

– Бесплатна испорака
– Брза испорака за 2-3 работни дена

Добијте DeWALT 3 години продолжена гаранција. Со регистрација на вашиот производ до четири недели од купувањето.

Рeгистрирај се тука за DeWALT продолжена гаранција.

Можност за плаќање на  РАТИ! Како прочитај тука!

Опис

Ударна дупчалка DeWALT DWD024

Карактеристики и предности

 • Компактниот дизајн овозможува удобно користење и пристап до тесни места
 • Ергономски дизајн на главна рачка со гумирана површина против лизгање
 • Голем прекинувач за активирање за лесно ракување со заклучивање за постојана работа
 • Нов реверзибилен систем, без намалување на брзината на моторот, дури и во обратна ротација и подолга трајност на јаглените четкички
 • Дупла изолација и варијабилна брзина
 • Тенкото тело е дизајнирано за подобро маневрирање
 • Граничник за контрола на длабочина на дупчење
 • Копчето „Lock on“ му дава на корисникот можност да ја одржува машината постојано да работи

Спецификација за дупчалка  DeWALT DWD024

 • Моќност:701 W
 • Вртежи во празен од: 0 – 2.800 rpm
 • Удари во минута: 0 –47600 bpm
 • Капацитет на стезна чаура: 1.5 – 13 mm
 • Макс. дупчење – челик/дрво/бетон : 13 / 25 / 16 mm
 • Макс. Врежен момент : 8.6 Nm
 • Тежина: 1.8 kg

 

 

DeWALT logo

 

 

 

 

3 godini garancija 

 

 

 

 

 

Добијте DeWALT 3 години продолжена гаранција. Со регистрација на вашиот производ до четири недели од купувањето.

Рeгистрирај се тука за DeWALT продолжена гаранција.

 

 

Информации за испорака:

За редовни нарачки над 2999 Денари испораката е бесплатна на целата територија на Македонија!

ВАЖНО!

За производите кои се на акција испоракта не е бесплатна и  се доплаќа за каргото при испорака!

Вие исто така би сакале…

Go to Top