Зимска заштитна јакна и панталони COLLINS сина

Почетна/Заштитна опрема/Зимска заштитна облека и опрема/Зимска заштитна јакна и панталони COLLINS сина

Зимска заштитна јакна и панталони COLLINS сина

3,499.00 ден 2,599.00 ден

Зимска заштитна јакна и панталони COLLINS сина

Комплетот одговара на европскиот стандард:

ЕN 342 – Основни и дополнителни барања за зимска заштита на работното облекло.
CE logo

Опис

Зимска заштитна јакна и панталони COLLINS сина

  • Водо и термо заштитен комплет составен од јакна и полукомбинезон од марката Stenso.
  • Состав: 100% полиестер, рефлектирачки ленти на палтото и панталоните
  • Достапна во сина боја
  • Достапни големини S, M, L, XL, 2XL, 3XL

Комплетот одговара на европскиот стандард:

ЕN 342 – Основни и дополнителни барања за зимска заштита на работното облекло.

STENSO

 

 

 

 

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој производ може да остават коментар.

Можеби ке ви се допадне…

Go to Top