Зимска заштитна јакна и панталони COLLINS сива

Почетна/Заштитна опрема/Зимска заштитна облека и опрема/Зимска заштитна јакна и панталони COLLINS сива

Зимска заштитна јакна и панталони COLLINS сива

3,499.00 ден 2,599.00 ден

Зимска заштитна јакна и панталони COLLINS сива

Комплетот одговара на европскиот стандард:

ЕN 342 – Основни и дополнителни барања за зимска заштита на работното облекло.
CE logo

Опис

Зимска заштитна јакна и панталони COLLINS сива

  • Водо и термо заштитен комплет составен од јакна и полукомбинезон од марката Stenso.
  • Состав: 100% полиестер, рефлектирачки ленти на палтото и панталоните
  • Достапна во сива боја
  • Достапни големини S, M, L, XL, 2XL, 3XL

Комплетот одговара на европскиот стандард:

ЕN 342 – Основни и дополнителни барања за зимска заштита на работното облекло.

STENSO

 

 

 

 

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој производ може да остават коментар.

Можеби ке ви се допадне…

Go to Top