Бензинска косилка VILLAGER ATLAS 4111 B

Бензинска косилка VILLAGER ATLAS 4111 B

23,999.00 ден

Бензинска косилка VILLAGER ATLAS 4111 B (VRS 46 E) самоходна

– Бесплатна испорака

Опис

Бензинска косилка VILLAGER ATLAS 4111B (VRS 46 E) самоходна

Карактеристики и предности

 • Оваа серија косилки е наменета за хоби на корисниците
 • Големиот избор на ширина на косење, типови на погони и мотори ќе ги задоволи потребите на секој корисник
 • Без разлика дали сте обичен хобист или тврдоглав градинар во оваа серија сигурно можете да најдете нешто интересно за вас
 • Косење површини од 800 до 1500 м2, Villager® или B&S мотоп, самоходен или туркачки погон, се само некои од опциите што ви стојат на располагање

Спецификација на продуктот

 • Погон Самоходна
 • Површина на косење 1100 м²
 • Тип на мотор B&S 450 E OHV
 • Зафатнина на моторот 125цм³
 • Моќност на моторот 1,75 kW / 2800 вртежи во минута
 • Ширина на косење 460мм
 • Висина на косење 25 – 75 мм (7 нивоа, централно)
 • Дијаметар на тркалото предно/задно 178мм/203мм
 • Тип на тело Метално
 • Големина на корпа 60л
 • Тежина 32.5кг

 

2 Години гаранција

Logo villager

 

 

 

 

 

 

 

 

Информации за испорака:

За нарачки над 2999 Денари испораката е бесплатна на целата територија на Македонија!

Коментари и Оцени

Сеуште нема коментари и оцени.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

Вие исто така би сакале…

Име

Go to Top