Бензиска косилка за трева Iskra HG48SMH-S

Бензиска косилка за трева Iskra HG48SMH-S

22,999.00 ден

Бензиска косилка за трева Iskra HG48SMH-S

Опис

Бензиска косилка за трева Iskra HG48SMH-S

 

Карактеристики и предности

 • Одлична, самоодна, бензиска косилка за трева од ISKRA.
 • Со компактен и модерен дизајн, и нова технологија за заштита и штедење,
 • ќе ви овозможи, професионален финиш на вашиот тревник, по достапна цена!

Спецификација на продуктот

 • Kапацитет  на моторот: 139 cm3,
 • Моќност: 2,5 kW (3.4 КС)
 • Вртежи во празно: 3000 врт / мин
 • Начин на возење: самооден
 • Тип на мотор: четворо тактен
 • Воздушно ладење
 • Резервоар за масло: 1,6 L
 • Резервоар за нафта: 0,55 L
 • Регулација на висината на сечење: 20-75 mm
 • 8 позиции за прилагодување на висината (централно)
 • Максимално  сечење  во ширина: 480 mm (19 “)
 • Тркала: Пред 178 mm (7 “) Задна 254 mm (10”)
 • За тревни површини до: 1600m2
 • Тежина на апаратот: 36 кг

Iskra logo

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Гаранција 24 месеци.

Информации за испорака:

За нарачки над 2999 Денари испораката е бесплатна на целата територија на Македонија!

Коментари и Оцени

Сеуште нема коментари и оцени.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

Вие исто така би сакале…

Име

Go to Top