Бензински моторен тример за жива ограда ISKRA XY HT260B

Бензински моторен тример за жива ограда ISKRA XY HT260B

9,499.00 ден

Бензински моторен тример за жива ограда ISKRA XY HT260B

Опис

Бензински моторен тример за жива ограда ISKRA XY HT260B

Карактеристики и предности

 • Моќен бензински 2-тактен моторен тример за трева со воздушно ладење
 • Двоен најлонски конец со лесно автоматско извлекување со притискање на едно копче
 • Алуминиумско тело со мала тежина погоден за тешко достапни места
 • Преклопувачко тело за лесен транспорт и складирање

Спецификација на продуктот

 

 • Волумен на мотор: 26,3 cm3
 • Тип на мотор: HT260B (1E34F) 2-тактен
 • Воздушно ладење на мотор
 • Јачина: 0,75 kW (1.0 KM)
 • Врежи: 3000 okr/min
 • Брзина на вртежи без оптеретување: 7500 okr/min
 • Ширина на сечиво (max): Ø 23 mm (0,9”)
 • Должина на сечиво: 560 mm (22”)
 • Должина на мачот: 600 mm (23,6”)
 • Капацитет на гориво: 0,5 L
 • Вибрации (предна рачка): 6,944 m/s2
 • Вибрации (задна рачка): 5,331 m/s2
 • Димензии на пакување (v mm): 215 (в) x 1070 (ш) x 240 (д)

 

Iskra logo 2

Информации за испорака:

За нарачки над 2999 Денари испораката е бесплатна на целата територија на Македонија!

Купи на РАТИ!

Купувај на рати

Алат За Се во соработка со IuteCredit  нуди опција за купување на производи на 6 рати со 0% камата во вредност до 40000 денари.

Како функционира?

Физичка продавница на Алат За Се

 1. Продавачот го бара телефонскиот број од купувачот
 2. IuteCredit му го испраќа договорот на купувачот преку апликацијата MyIute
 3. Купувачот одбира број на рати и го потпишува договорот преку апликацијата MyIute
 4. Продажбата е завршена

Е-Продавница на Алат За Се – www.alatzase.com

 1. Купувачот го избира IuteCredit како начин на плаќање
 2. Се идентификува преку апликацијата MyIute
 3. Одбира број на рати и го потпишува договорот преку MyIute
 4. Продажбата е завршена

Кои се условите за аплицирање?

Може да аплицираат сите државјани на Македонија со возраст од 18-75 години, со валидна лична карта или пасош и трансакциска сметка.
Кредитите се одобруваат на лица кои се вработени, пензионери или се невработени лица кои имаат редовен месечен прилив на средства за што треба да приложат извод од банка за последните 3 месеци.
Додаток за трето дете или постојана парична помош од државата не се смета како важечки прилив или како дополнителен месечен прилив.

Кои документи се потребни за кредит?

За разгледување на барањето за кредит треба да доставите само валидна лична карта или пасош. Пожелно е да го знаете и бројот на вашата здравствена картичка, кој е наведен и во вашата здравствена легитимација.

Како да аплицирам за кредит?

Јавете се на нашиот телефонски број 076/311-600 секој работен ден од Понеделник до Петок од 08:00 – 16:00 часот.

Коментари и Оцени

Сеуште нема коментари и оцени.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

Вие исто така би сакале…

Име

Go to Top