Бензински моторен тример MAKITA EM2600U

Опис

Бензински моторен тример MAKITA EM2600U

Карактеристики и предности

 • “EasyStart” со автоматско блокирање на половина гас, главна пумпа и стартер со пружина
 • Електронско палење без потреба од одржување
 • Моќен и еколошки 2 – тактен мотор со катализатор
 • Ниски вибрации и ниска бучава при работа
 • Рачка за велосипед

Спецификација на продуктот

 • Тип на мотор: 2 – тактен
 • Моќност на мотор: 1.2 Hp
 • Работен волумен: 25,7 cm³
 • Резервоар за гориво: 0,6 l
 • Дршка: U – форма
 • Навој: M8 x 1.25LH
 • Димензии: 1.770 x 310 x 235 mm
 • Тежина: 5 kg

Makita logo

 

 

 

 

Makita 3 години продолжена гаранција

Добијте MAKITA 3 години продолжена гаранција. Со регистрација на вашиот производ до четири недели од купувањето.

Ргистрирај се тука за МАКИТА продолжена гаранција.

Информации за испорака:

За редовни нарачки над 2999 Денари испораката е бесплатна на целата територија на Македонија!

ВАЖНО!

За производите кои се на акција испоракта не е бесплатна и  се доплаќа за каргото при испорака!

Коментари и Оцени

Сеуште нема коментари и оцени.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

Име

Go to Top