Електричнa косилкa VILLAGER Villy 1300 E

Електричнa косилкa VILLAGER Villy 1300 E

6,999.00 ден

Електричнa косилкa VILLAGER Villy 1300 E со индукциски мотор.

Villager logo

– Бесплатна испорака
– Брза испорака за 2-3 работни дена

Можност за плаќање на  РАТИ! Како прочитај тука!

Гаранција на продуктот 24 месеци.

Опис

Електричнa косилкa VILLAGER Villy 1300 E

Карактеристики и предности

 • Овие електрични косилки се дизајнирани да одржуваат тревници со големина од 300 м2 до 800 м2
 • Тие се погодни за употреба во урбаните области поради ниското ниво на бучава
 • Лесни и компактни, многу лесни за складирање во зимскиот дел од годината

Спецификација на продуктот

 • Погон Туркање
 • Површина на косење 600 м²
 • Тип на мотор Индукциски електричен мотор
 • Оперативен напон 230 V ~ 50Hz
 • Влезна моќност 1300 W
 • Ширина на косење 380 мм
 • Висина на косење 25 – 55 мм(3 нивоа,централно)
 • Дијаметар на тркалото предно/задно 140 мм/155 мм
 • Тип на тело Полипропилен
 • Обем на корпа 35 л
 • Тежина 12,5 кг

 

Logo villager

 

 

 

 

2 Години гаранција

 

Информации за испорака:

За нарачки над 2999 Денари испораката е бесплатна на целата територија на Македонија!

Купи на РАТИ!

Купувај на рати

Алат За Се во соработка со IuteCredit  нуди опција за купување на производи на 6 рати со 0% камата во вредност до 40000 денари.

Како функционира?

Физичка продавница на Алат За Се

 1. Продавачот го бара телефонскиот број од купувачот
 2. IuteCredit му го испраќа договорот на купувачот преку апликацијата MyIute
 3. Купувачот одбира број на рати и го потпишува договорот преку апликацијата MyIute
 4. Продажбата е завршена

Е-Продавница на Алат За Се – www.alatzase.com

 1. Купувачот го избира IuteCredit како начин на плаќање
 2. Се идентификува преку апликацијата MyIute
 3. Одбира број на рати и го потпишува договорот преку MyIute
 4. Продажбата е завршена

Кои се условите за аплицирање?

Може да аплицираат сите државјани на Македонија со возраст од 18-75 години, со валидна лична карта или пасош и трансакциска сметка.
Кредитите се одобруваат на лица кои се вработени, пензионери или се невработени лица кои имаат редовен месечен прилив на средства за што треба да приложат извод од банка за последните 3 месеци.
Додаток за трето дете или постојана парична помош од државата не се смета како важечки прилив или како дополнителен месечен прилив.

Кои документи се потребни за кредит?

За разгледување на барањето за кредит треба да доставите само валидна лична карта или пасош. Пожелно е да го знаете и бројот на вашата здравствена картичка, кој е наведен и во вашата здравствена легитимација.

Како да аплицирам за кредит?

Јавете се на нашиот телефонски број 076/311-600 секој работен ден од Понеделник до Петок од 08:00 – 16:00 часот.

Коментари и Оцени

Сеуште нема коментари и оцени.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

Име

Go to Top