FESTOOL Жирафа PLANEX LHS-E 225 EQ Кружна брусилка со долг дофат

FESTOOL Жирафа PLANEX LHS-E 225 EQ Кружна брусилка со долг дофат

69,999.00 ден

FESTOOL Жирафа PLANEX LHS-E 225 EQ Кружна брусилка со долг дофат за ѕидови

Артикал: 571934

Festool logo

– Бесплатна испорака

– Брза испорака за 2-3 работни дена

Можност за плаќање на РАТИ! Како прочитај тука!

Опис

FESTOOL Жирафа PLANEX LHS-E 225 EQ Кружна брусилка со долг дофат

Главни апликации

 • Брусење ѕидови и тавани
 • Брусење гипс картон и филер за сув ѕид
 • За отстранување на остатоци од лепила на ѕид, слоеви боја, глет маса, лепила, лабав малтер и други премази

Детали за производот

Квалитетот лежи во деталите

Квалитетот лежи во деталите – за оптимална економичност

Долг работен век и минимални прекини благодарение на робусниот директен погон на EC моторот без флексибилно вратило.

Нема флексибилно вратило. Без ограничување

Нема флексибилно вратило. Без ограничување

Можете лесно да го вртите и ротирате PLANEX: со својот флексибилен спој, екстремно променливата брусилка за долг дофат ви обезбедува голем простор за движење.

Отпакувајте и започнете веднаш

Отпакувајте и започнете веднаш

Со само еден прекинувач, новиот PLANEX easy може веднаш да се стави во функција за да можете побрзо да постигнете резултати.

Исклучително мобилен и лесен за транспорт

Исклучително мобилна и лесна за транспорт

PLANEX easy може лесно и безбедно да се транспортира во торбичката за носење. Алатката е добро заштитена и е секогаш при рака за да можете брзо да почнете со работа.

Работа блиску до работ

Работа блиску до работ. Целосно сигурен

Со отстранливиот сегмент на четката, PLANEX easy постојано се песок до работ.

Максимален квалитет на површината

Максимален квалитет на површината
Новата ултра-мека подлога за брусење совршено се прилагодува на ѕидните и таванските површини за лесно и без грешки брусење.
Тежината исто така прави разлика
Тежината исто така прави разлика
Малата тежина на машината од само 4 кг и поволната распределба на тежината значи дека можете да работите без да се изморите.
Моќно дуо. За брзо, чисто, здраво брусење

Моќно дуо. За брзо, чисто, здраво брусење

Специјалниот аспиратор AutoClean е прецизно дизајниран да работи со PLANEX easy: екстракторот има автоматско чистење на филтерот, цврсто црево без превиткување и лизгач за затворање за поинтензивно чистење на главниот филтер.

Сè е полесно и полесно со систем

Сè е полесно и полесно со систем
Заштедата на време заштедува и пари. Затоа, алатите и системите за вадење се оптимално дизајнирани да работат заедно. Механичкото заклучување помеѓу цревото за вшмукување и машината обезбедува целосно сигурно поврзување и извлекување.

 

 

 

 

Спецификација на продуктот:

Kружна брусилка со долг дофат модел PLANEX LHS-E 225 EQ
Потрошувачка на енергија 400 W
Брзина на моторот во мирување 400 – 920 min⁻¹
Заменлива подлога за брусење 215.00 mm
Дијаметар на Абразивен диск 225.00 mm
Должина 1,6 m
Дијаметар на приклучокот за извлекување прашина 36/27 mm
Должина на кабелот 4.00 m
Тежина на производот без додатоци 3.70 kg
Транспортна тежина вкл. додатоци 7.82 kg
Напон 220 – 240 V

 

 

 

Festool logo

Купи на РАТИ!

Купувај на рати

Алат За Се во соработка со IuteCredit  нуди опција за купување на производи на 6 рати со 0% камата во вредност до 40000 денари.

Како функционира?

Физичка продавница на Алат За Се

 1. Продавачот го бара телефонскиот број од купувачот
 2. IuteCredit му го испраќа договорот на купувачот преку апликацијата MyIute
 3. Купувачот одбира број на рати и го потпишува договорот преку апликацијата MyIute
 4. Продажбата е завршена

Е-Продавница на Алат За Се – www.alatzase.com

 1. Купувачот го избира IuteCredit како начин на плаќање
 2. Се идентификува преку апликацијата MyIute
 3. Одбира број на рати и го потпишува договорот преку MyIute
 4. Продажбата е завршена

Кои се условите за аплицирање?

Може да аплицираат сите државјани на Македонија со возраст од 18-75 години, со валидна лична карта или пасош и трансакциска сметка.
Кредитите се одобруваат на лица кои се вработени, пензионери или се невработени лица кои имаат редовен месечен прилив на средства за што треба да приложат извод од банка за последните 3 месеци.
Додаток за трето дете или постојана парична помош од државата не се смета како важечки прилив или како дополнителен месечен прилив.

Кои документи се потребни за кредит?

За разгледување на барањето за кредит треба да доставите само валидна лична карта или пасош. Пожелно е да го знаете и бројот на вашата здравствена картичка, кој е наведен и во вашата здравствена легитимација.

Како да аплицирам за кредит?

Јавете се на нашиот телефонски број 076/311-600 секој работен ден од Понеделник до Петок од 08:00 – 16:00 часот.

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

Име

Go to Top