Моторен тример VILLAGER BC 52 EB

Моторен тример VILLAGER BC 52 EB

11,999.00 ден

Моторен тример VILLAGER BC 52 EB

Опис

Моторен тример VILLAGER BC 52 EB

Карактеристики и предности

 • Портокаловата серија на Villager моторни тримери најдобро ја илустрира разновидноста на понудата
 • Еко-пријателски модели од сите облици и цели
 • Во зависност од вашите потреби, ние можеме да ви понудиме: класични и дорзални модели; широк спектар на мотори со различна моќност и зафатнина; раздвојливи и неделиви кардански цевки; „Велосипедски“ и „кружен“ зафат, обични и професионални ремени

Спецификација на продуктот

 • Тип на мотор Двотактен, со воздушно ладење
 • Зафатнина на моторот 51,7 см³
 • Моќност на моторот / вртежи во минута 1.3 kW / 7800 вртежи во минута
 • Широчина на косење со жица 430 мм
 • Широчина на косење со ножот 255мм
 • Систем за пренос Кардан
 • Типна карданска цевка Неразделив алуминиум
 • Дијаметар на карданска цевка 28 мм
 • Тип на зафат Велосипедска(bike) рачка
 • Тип на ремен Професионален ремен
 • Тежина 8.5кг

Гаранција 1 година

Logo villager

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Информации за испорака:

За нарачки над 2999 Денари испораката е бесплатна на целата територија на Македонија!

Вие исто така би сакале…

Име

Go to Top