Моторен тример VILLAGER BC 1250 PE

Моторен тример VILLAGER BC 1250 PE

14,500.00 ден

Моторен тример VILLAGER BC 1250 PE

Опис

Моторен тример VILLAGER BC 1250 PE

Карактеристики и предности

 • BC 1900 PE и BC 1250 PE се моторни тримери за „хардкор градинари“
 • За да ги исполниме сите очекувања на најпребирливите корисници, во овие тримери имплементиравме голем број на напредни инженерски решенија, како што се: ковани клипни прстени од легури на CrMoTi, дигитален ограничувач на број на вртежи, клип со керамичка завршница и др
 • Со помош на професионалниот ремен на Villager, работата ќе биде исклучително удобна и ефикасна со исполнетост на сите безбедносни барања

Спецификација на продуктот

 • Тип на мотор Двотактен, со воздушно ладење
 • Зафатнина на моторот 42,7 см³
 • Моќност на моторот / вртежи во минута 1.1 kW / 7800 вртежи во минута
 • Широчина на косење со жица 430 мм
 • Широчина на косење со ножот 255мм
 • Систем за пренос Кардан
 • Типна карданска цевка Неразделив алуминиум
 • Дијаметар на карданска цевка 28 мм
 • Тип на зафат Велосипедска(bike) рачка
 • Тип на ремен Професионален ремен
 • Тежина 8.11кг

Logo villager

 

 

 

 

 

Гаранција 1 година

 

 

 

Информации за испорака:

За нарачки над 2999 Денари испораката е бесплатна на целата територија на Македонија!

Вие исто така би сакале…

Име

Go to Top