Моторна косилка за трева FARM by WURTH FLM511ES

Моторна косилка за трева FARM by WURTH FLM511ES

26,999.00 ден

Моторна косилка за трева FARM by WURTH FLM511ES самоодна (Со погон на тркала и електро старт)

Würth logo

– Бесплатна испорака
– Брза испорака за 2-3 работни дена

Можност за плаќање на  РАТИ! Како прочитај тука!

2 Години гаранција

Опис

Моторна косилка за трева FARM by WURTH FLM511ES самоодна (Со погон на тркала и електро старт)

Карактеристики и предности

 • Благодарејќи на своите исклучителни перформанси, оваа самоодна моторна косилка со електро-старт ви овозможува да уживате во уредувањето на дворот.
 • Ширината на косењето е 50,8см додека 6-степеното прилагодување на висината овозможува распон на косење од 2,5 до 7,5см, што гарантира дека сите делови од вашиот двор ќе бидат уредни.
 • Корпата за трева е со капацитет од 65л со опција за празнење на страна или назад во корпата.
 • Овој модел има интегриран конектор на куќиштето за самоиспирање.
 • Од дополнителни функции може да се пофали со опцијата за малчирање.
 • Четворотактниот мотор има запремнина од 173cc.
 • Идеална е за површини до 1500м2.

Спецификација на продуктот

 

Моторна косилка FLM511ES
Мотор Y173V
Јачина на Мотор 3.6 KW
Куќиште 20″ метално куќиште
Димензија на тркалца 8″ (предни)/ 11″(задни)
Собирач исфрлување позади (корпа), исфрлување од страна
Зафатнина на корпа за трева 65 литри
Површина на косење до 1500 m2
Самоиспирање Фабрички вграден конектор на куќиште
Напредни функции Малчирање
Резервоар за гориво 1 литри
Резервоар за масло 0,6 литри
Ширина на косење 51 cm
Висина на косење 2,5 – 7,5  cm 6-степено висински централно прилагодување
Мобилност Самоодна
Зафатнина 173 cc

 

farm by wurth

 

 

 

 

 

Гаранција на продуктот 24 месеци.

Информации за испорака:

За редовни нарачки над 2999 Денари испораката е бесплатна на целата територија на Македонија!

ВАЖНО!

За производите кои се на акција испоракта не е бесплатна и  се доплаќа за каргото при испорака!

Купи на РАТИ!

Купувај на рати

Алат За Се во соработка со IuteCredit  нуди опција за купување на производи на 6 рати со 0% камата во вредност до 40000 денари.

Како функционира?

Физичка продавница на Алат За Се

 1. Продавачот го бара телефонскиот број од купувачот
 2. IuteCredit му го испраќа договорот на купувачот преку апликацијата MyIute
 3. Купувачот одбира број на рати и го потпишува договорот преку апликацијата MyIute
 4. Продажбата е завршена

Е-Продавница на Алат За Се – www.alatzase.com

 1. Купувачот го избира IuteCredit како начин на плаќање
 2. Се идентификува преку апликацијата MyIute
 3. Одбира број на рати и го потпишува договорот преку MyIute
 4. Продажбата е завршена

Кои се условите за аплицирање?

Може да аплицираат сите државјани на Македонија со возраст од 18-75 години, со валидна лична карта или пасош и трансакциска сметка.
Кредитите се одобруваат на лица кои се вработени, пензионери или се невработени лица кои имаат редовен месечен прилив на средства за што треба да приложат извод од банка за последните 3 месеци.
Додаток за трето дете или постојана парична помош од државата не се смета како важечки прилив или како дополнителен месечен прилив.

Кои документи се потребни за кредит?

За разгледување на барањето за кредит треба да доставите само валидна лична карта или пасош. Пожелно е да го знаете и бројот на вашата здравствена картичка, кој е наведен и во вашата здравствена легитимација.

Како да аплицирам за кредит?

Јавете се на нашиот телефонски број 076/311-600 секој работен ден од Понеделник до Петок од 08:00 – 16:00 часот.

Коментари и Оцени

Сеуште нема коментари и оцени.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

Име

Go to Top