Правосмукалка за суво и мокро MAKITA VC3210LX1

Почетна/MAKITA, Правосмукалки, Рачен електричен алат/Правосмукалка за суво и мокро MAKITA VC3210LX1

Правосмукалка за суво и мокро MAKITA VC3210LX1

35,999.00 ден

Правосмукалка за суво и мокро MAKITA VC3210LX1

Шифра за нарачка:

Опис

Правосмукалка за суво и мокро MAKITA VC3210LX1

Карактеристики и предности

 • Правосмукалка погодна за работилници за влажно и суво всисување
 • Моќноста на усисувањето е најразлично прилагодлива според работата или според влезната моќност на приклучениот алат
 • Рамниот дизајн на горниот дел овозможува двојно склопување и заштеда на просторот за складирање
 • Филтер со автоматско самочистење, добиен од тројна филтерска структура, составена од: Прашкест филтер + Придушувач + Претфилтер
 • Функција за автоматско стартување за користење со електрични алати, eдноставно поврзување со електричните алати на Макита
 • Издржлива брава од челична плоча со рачка за заклучување со еластомер, за лесно заклучување / отклучување
 • Интегрираната рачка за поголема мобилност
 • Резервоар од нерчосувачки целик
 • Сопирачка на предни тркала

Спецификација на продуктот

 • Моќност: 1.050 W
 • Макс. проток на воздух: 210 m³/h
 • Максимално заптивно усисување: 22 kPa
 • Максимално оптеретување на приклучница: 2.400 / 2.600 W
 • Капацитет на резервоар прашина/вода: 32 / 27 l
 • Класа на прашина: L
 • Звучна моќност: 80 dB(A)
 • Димензии: 552 x 398 x 685 mm
 • Тежина: 14.5 kg

Makita logo

 

 

 

 

Makita 3 години продолжена гаранција

Добијте MAKITA 3 години продолжена гаранција. Со регистрација на вашиот производ до четири недели од купувањето.

Ргистрирај се тука за МАКИТА продолжена гаранција.

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој производ може да остават коментар.

Go to Top