STIHL RM 4.0 R моторна косилка за трева

STIHL RM 4.0 R моторна косилка за трева

44,990.00 ден

STIHL RM 4.0 R моторна косилка за трева

Каталошки број: 6383 011 3401

stihl logo

– Бесплатна испорака
– Брза испорака за 2-3 работни дена

Можност за плаќање на  РАТИ! Како прочитај тука!

Гаранција на продуктот 12 месеци.

Опис

STIHL RM 4.0 R моторна косилка за трева

Карактеристики и предности:

 • Косилката за трева на бензин STIHL RM 4 RV е специјалист за мулчирање. Специјално обликуваното сечило за мулчирање прогресивно ја сече тревата на фини честички, кои потоа се дистрибуираат назад во тревникот, снабдувајќи го тревникот со важни хранливи материи. Овој модел е ефективна електрична алатка која, со ширина на сечење од 53 cm, ви дава првокласни резултати на големи површини.
 • Оваа косилка за мулчирање има погонски механизам Vario за удобно работење. Моќниот мотор секогаш работи со стабилна брзина, дури и ако ја прилагодите брзината на електричниот алат. RM 4 RV комбинира дизајн со практични карактеристики на опремата.
 • Елементите против вибрации резултираат со косење без замор и обезбедуваат подобро водење на електричниот алат за подолги периоди на употреба. Рачката на преклопување и брзото откачување Quick-Fix го олеснуваат транспортот без напор и заштедуваат простор.
 • Благодарение на централното прилагодување на висината на сечењето со пет нагодувања на оваа косилка за трева на бензин, можете да бидете сигурни во импресивно сечење на тревникот. Така, секогаш кога прекривате и косите, можете да се потпрете на прецизни резултати и да му дадете на вашиот тревник оптимална основа за нов раст.

Спецификација на продуктот:

Моторна косилка модел STIHL RM 4.0 R
Тип на мотор Series XT675 OHV SC
Зафатнина на мотор 149 cm³
Погодна за тревници (m ²) До 2500 m ²
Ширина на косење cm 53cm
Јачина на моторот 2.2 kW / 3.0 hp
Број на вртежи 2.800 rpm
Тежина  (kg) 36 kg
Висина на сечење  (mm) 30-70 mm
Волумен на корпа без корпа
Јачина на звук  dB(A) 93 dB(A)

 

 

Централно подесување на висината на косење

centralno podesuvanje na visinata na kosenje

Централното подесување за висина на косењето е олеснето со ситем на полуги и пружини кои ја компензираат тежината на уредот. Висината на косење е на повеќе нивоа, а индикатор на подесената висина е видлив на скалата на бочниот дел од уредот.

 

Мотор опремен со систем за лесно стартување (ReadyStart)

motor opremen so lesen start

Благодарејќи на ReadyStart технологијата погонскиот уред на оваа косилка е лесен за стартување без разлика да ли се работи за ладно или топло стартување и со минимална потрошувачка на енергијата.

 

 

Лесни погонски тркала

Trkala
Тркалата на STHIL косилките иако се лесни многу се робусни и издржливи, Овозможуваат прецизно и лесно управување со косилката, а тркалата благодарејки на тракцискиот профил овозможуваат квалитетен пренос на снага на погонот на тркалата.

 

 

Облога на рачката Super – Softgriff

 

Obloga na racka super soft grip

Облога на рачката кај STIHL косилиците служи за удобно управување и висока ергонимоја на ракување со уредите.

 

 

VARIO погон

 

ЗА ИНДИВИДУАЛНО ПРИЛАГУВАЊЕ НА БРЗИНАТА.

Vario погонот на тркалата ви овозможува да ја прилагодите брзината на вашата косилка за да одговара на вашите лични навики за косење и условите на тревата.

Брзината на косење може да се прилагоди на бесконечно променлива основа преку контролната рачка на рачката

 

 

Нож MULTI-BLADE

Флексибилно косење и мулчирање. Мулти-сечилото ви овозможува да косите и малчирате без да го менувате сечилото. Специјално обликуваните сечила ја дробат исечената трева. Потоа одлучувате дали тревата треба да се транспортира во кутијата за собирање преку проток на воздух или дополнително да се распарчи и рамномерно да се распореди низ зелената површина за да стане ѓубриво богато со хранливи материи.

 

 

Stihl logo

 

 

 

 

Гаранција на продуктот 12 месеци.

Купи на РАТИ!

Купувај на рати

Алат За Се во соработка со IuteCredit  нуди опција за купување на производи на 6 рати со 0% камата во вредност до 40000 денари.

Како функционира?

Физичка продавница на Алат За Се

 1. Продавачот го бара телефонскиот број од купувачот
 2. IuteCredit му го испраќа договорот на купувачот преку апликацијата MyIute
 3. Купувачот одбира број на рати и го потпишува договорот преку апликацијата MyIute
 4. Продажбата е завршена

Е-Продавница на Алат За Се – www.alatzase.com

 1. Купувачот го избира IuteCredit како начин на плаќање
 2. Се идентификува преку апликацијата MyIute
 3. Одбира број на рати и го потпишува договорот преку MyIute
 4. Продажбата е завршена

Кои се условите за аплицирање?

Може да аплицираат сите државјани на Македонија со возраст од 18-75 години, со валидна лична карта или пасош и трансакциска сметка.
Кредитите се одобруваат на лица кои се вработени, пензионери или се невработени лица кои имаат редовен месечен прилив на средства за што треба да приложат извод од банка за последните 3 месеци.
Додаток за трето дете или постојана парична помош од државата не се смета како важечки прилив или како дополнителен месечен прилив.

Кои документи се потребни за кредит?

За разгледување на барањето за кредит треба да доставите само валидна лична карта или пасош. Пожелно е да го знаете и бројот на вашата здравствена картичка, кој е наведен и во вашата здравствена легитимација.

Како да аплицирам за кредит?

Јавете се на нашиот телефонски број 076/311-600 секој работен ден од Понеделник до Петок од 08:00 – 16:00 часот.

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

Име

Go to Top