L-Класа правосмукалка DeWALT DWV902L

Почетна/DeWalt, Правосмукалки, Рачен електричен алат/L-Класа правосмукалка DeWALT DWV902L

Опис

L-Класа правосмукалка DeWALT DWV902L

Карактеристики и предности

 • Правосмукалка погодна за работилници за влажно и суво всисување
 • Благодарение на иновативниот систем со двојно филтрирање, моќноста на усисување постојано се одржува
 • Многу висока моќност на усисување, дури и со бетонската и дрвната прашина.
 • Филтерот автоматски се чисти на секои 30 секунди за да се спречи затнувањето и да се обезбеди постојан проток на воздухот
 • Вграден приклучок за приклучување на електрична машина што автоматски го стартува екстракторот за прашина.
 • Благодарение на телескопската рачка и големите задни тркала, правосмукалката има голема флексиблоност.
 • Интегрираната рачка за поголема мобилност

Спецификација на продуктот

 • Моќност: 1.400 W
 • Макс. проток на воздух: 4080l / min
 • Капацитет на резервоарот 38l
 • Максимално оптеретување на приклучница: 2.200 W
 • Капацитет на резервоар прашина/вода: 35 l
 • Класа на прашина: L
 • Звучна моќност: 103 dB(A)
 • Димензии: 520  x 690 mm
 • Тежина: 15 kg

 

 

DeWALT logo

 

 

 

3 godini garancija

 

 

 

 

 

 

 

Добијте DeWALT 3 години продолжена гаранција. Со регистрација на вашиот производ до четири недели од купувањето.

Рeгистрирај се тука за DeWALT продолжена гаранција.

 

 

 

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој производ може да остават коментар.

Можеби ке ви се допадне…

Go to Top