Бензинска моторна пила MAKITA EA4300FX3

Бензинска моторна пила MAKITA EA4300FX3

23,999.00 ден

Бензинска моторна пила MAKITA EA4300FX3

Шифра за нарачка:

Опис

Бензинска моторна пила MAKITA EA4300FX3

Карактеристики и предности

 • Систем за стартување што го олеснува стартувањето на моторот со механизам за пролет
 • Електронското палење без обезбедува лесно започнување со работа
 • 4 челични извори за намалени вибрацијата
 • Намалени емисии на гасови преку катализаторот
 • Одржување на филтерот за воздух без алатки
 • Автоматско подмачкување на ланецот
 • Сопирачка на ланец за инерција
 • Систем против вибрации
 • Вентил за декомпресија

Спецификација на продуктот

 • Мотор: 2 – тактен
 • Моќност на мотор: 2,2 kW
 • Работен волумен: 42,4 cm³
 • Резервоар за масло: 0,28 l
 • Резервоар за гориво: 0,48 l
 • Широчина на нут: 1,3 mm
 • Должина на лист за пила: 380 mm
 • Тежина: 4.9 kg

Makita logo

 

 

 

 

Makita 3 години продолжена гаранција

Добијте MAKITA 3 години продолжена гаранција. Со регистрација на вашиот производ до четири недели од купувањето.

Ргистрирај се тука за МАКИТА продолжена гаранција.

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој производ може да остават коментар.