Електропневматска дупчалка 52mm SDS MAX DeWALT D25773K

Електропневматска дупчалка 52mm SDS MAX DeWALT D25773K

59,999.00 ден 54,999.00 ден

Електропневматска дупчалка 52mm SDS MAX DeWALT D25773K

Опис

Електропневматска дупчалка 52mm SDS MAX DeWALT D25773K

Карактеристики и предности

 • Екстремно брз и моќен комбиниран чекан опремен со нова генерација технологија против вибрации
 • Страничната и главната рачка не се директно поврзани со кукиштето на машината за екстремно ниски вибрации
 • Електронска контрола на брзина и удари со вградена електроника
 • Мек старт и контрола за постојана брзина при оптеретување
 • Подобрена заштита од прав погодна за работа во тешки услови
 • Лимитатор на вртежен момент со автоматско стопирање за заштита на корисникот и машината при контакт со арматура
 • LED светло за сервисирање што означува кога да ја замените четката за јаглерод
 • Исклучување на удари при работа на машината без оптеретување за подолг работен век
 • Ергономски дизајн на главна рачка со гумирана површина против лизгање
 • Дополнителна ротациона прилагодлива странична рачка за одлична контрола
 • Мерач на длабочина кој е лесно прилагодлив
 • Двојна изолација за поголема заштита

Спецификација на продуктот

 • Моќност: 1700 W
 • Вртежи во минута: 0-145/ 290 rpm
 • Удари во минута: 0-1105/2210 bpm
 • Ударна енергија: 19.4 J
 • Макс. дупчење бетон : 52 mm
 • Макс. Капацитет за дупчење: 150 mm
 • Макс. дупчење во дрво : 32mm
 • Тип на футер: SDS-MAX
 • Тежина: 10.5 Kg

 

Вклучено

 • 1 x Куфер
 • 1 x Повеќекратна странична рачка

 

 

DeWALT logo

 

 

 

 

3 godini garancija

 

 

 

 

 

Добијте DeWALT 3 години продолжена гаранција. Со регистрација на вашиот производ до четири недели од купувањето.

Рeгистрирај се тука за DeWALT продолжена гаранција.

 

 

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој производ може да остават коментар.

Вие исто така би сакале…