Електропневматска дупчалка/чекан Milwaukee K545S

Почетна/Рачен електричен алат/SDS MAX Торни и Кршачи/Електропневматска дупчалка/чекан Milwaukee K545S

Електропневматска дупчалка/чекан Milwaukee K545S

44,999.00 ден

Електропневматска дупчалка/чекан Milwaukee K545S

Шифра за нарачка:

 

Опис

Електропневматска дупчалка/чекан Milwaukee K545S

Карактеристики и предности

 • Моќниот мотор од 1300 W обезбедува максимална ударна енергија при секој удар од 8.5 J со што е погодна за тешки и професионални апликации
 • Одличниот систем за ладење гарантира максимална издржливост при долготрајна работа
 • Електроника за целосна контрола за прилагодување на моќта за максимално прецизна работа
 • Систем со мек старт за полесно и попрецизно стартување на машината
 • AVS (систем против вибрации) и мек зафат на предната и задната рачка за поудобна и полесна работа
 • Дополнителната рачка прилагодлива на 3 различни позиции за максимална контрола
 • Опција на мек режим за намалување на енергијата при работа со меки и деликатни материјали
 • Variolock функција со 12 позиции за избор на најсоодветен агол на длетото
 • Опција Roto-stop и функција за мулти-позиција  на длетото
 • Светло на индикатор на функција

Спецификација за Електропневматска дупчалка/чекан Milwaukee K545S

 • Моќност: 1300 W
 • Удари во минута: 2840 bpm
 • Енергија на удар (EPTA): 8.5 J
 • Макс. вртежи без оптоварување: 450 rpm
 • Макс. вртежи при оптоварување: 350 rpm
 • Макс. капацитет на дупчење со круна: 100 mm
 • Макс. капацитет на дупчење со цврст бит: 45 mm
 • Макс. капацитет на дупчење со шуплив бит: 65 mm
 • Вибразии при дупчење: 13 (m/s²)
 • Вибразии при штемање: 9 (m/s²)
 • Прифат: SDS-MAX
 • Должина на кабелот: 6 м
 • Тежина: 6.7 kg

milwaukee 3 godini garancija

 

 

 

 

Редовна гаранција е 12 месеци за професионална употреба.

Продолжена гаранција 1+2 години важи ако ја користите машината за домашна употреба.

По купувањето на машина за домашна употреба за да добиете продолжена гаранција 1+2 години треба да се регистрирате на ТУКА.

Потребно е да се регистрирате до 30 дена од денот на купувањето на машината.

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој производ може да остават коментар.