Вибрациона орбитална брусилка STANLEY FME440K 125mm

Почетна/Stanley, Вибрациони и ротациони шлајферки, Рачен електричен алат/Вибрациона орбитална брусилка STANLEY FME440K 125mm

Вибрациона орбитална брусилка STANLEY FME440K 125mm

6,999.00 ден 5,999.00 ден

Вибрациона орбитална брусилка STANLEY FME440K 125mm во куфер.

Опис

Вибрациона орбитална брусилка STANLEY FME440K 125mm

 

Карактеристики и предности

  • Моќна 480W вибрациона орбитална брусилка со варијабилна брзина (потенциометар) од 4,000 – 12,000 роации во минута
  • Што овозможува идеална обработка на сите дрвени површини
  • 3 мрежасти дискови за брусење
  • Самоприлепувачка папуча за брусни дискови
  • 4м кабел за напојување

Спецификации за продуктот

 

Волтажа (V) 220 – 240
Вртежи во празен од (rpm) 4.000 – 12.000
Јачина (W) 480
Дијаметар на брусна хартија (mm) 125
Дијаметар на папуча (mm) 125
Ексентричност (mm) 2.5
Дијаметар на орбита (mm) 5
Должина на кабел (m) 4
Тежина (kg) 4

 

STANLEY

 

 

 

 

Гаранција 3 Години.

 

 

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој производ може да остават коментар.

Вие исто така би сакале…