Bosch GBH 2-28 SDS-plus L-Boxx Електропневматски чекан

Bosch GBH 2-28 SDS-plus L-Boxx Електропневматски чекан

22,999.00 ден

Bosch GBH 2-28 SDS-plus L-Boxx Електропневматски чекан со јачина од 880 W и удар од 3.2 J. KickBack Stop

Каталошки број: 0611267501

– Бесплатна испорака

КУПИ НА РАТИ!

Регистрирајте го вашиот производ за 3 Години продолжена ГАРАНЦИЈА

Регистрирај се тука!

Опис

Bosch GBH 2-28 SDS-plus L-Boxx Електропневматски чекан

Карактеристики и предности

Електропневматски чекан Bosch GBH 2-28 L-Boxx SDS-plus  (0611267501)

 • Најдобри перформанси во класата со подобрени перформанси во однос на старите модели GBH 2-28 DV и GBH 2-28 DFV
 • Зголемена заштита на корисникот со технологијата KickBack Control (KBC) за да се намали ризикот од повреди при работа
 • Влез на топчест кабел за да се спречи непотребното кршење и свиткување на кабелот
 • Иста сила во левата и десната насока на вртење
 • Активна контрола на вибрации со контра осцилатор за минимални, речиси непостоечки вибрации при работа
 • Менувачот со магнезиум обезбедува зголемена и подобрена робусност
 • Безбедносен кумплунг за преоптоварување ги штити и корисникот и машината
 • Лева и десна насока на вртење за олабавување на заглавените бургии
 • Копче за заклучување на прекинувачот за работа без замор и потреба постојано да го држите прекинувачот

Технички податоци

Номинална снага 880 W
Енергија на удар 3.2 J
Број на удари во минута 0 – 4000 min-1
Номинален број на удари 0 – 900 min-1
Прифат на бургии SDS-Plus
Дијаметар на бушење на бургија во бетон 4 – 28 mm
Оптимално подрачје на бургии за бетон 8 – 16 mm
Максимален пречник за бушење со круни 68 mm
Дијаметар на дупчење во метал макс. 13 mm
Дијаметар на дупчење во дрво макс. 30 mm
Тежина 2.8 kg

Функции

 • Дупчење, дупчење со удар, штемање
 • KickBack Control технологија
 • Антивибрационене систем
 • Кабел со должина од 4 метри
 • Мекан ракохват за поудобна работа
 • Десен и лев смер на вртежи
 • Електроника

Испорака

 • Електропневматски чекан BOSCH 2-28 Professional SDS-Plus
 • L-Boxx куфер

BOSCH регистрација за 3 години гаранција.

Едноставна постапка:

 1. Пријавете се на страницата на следниов MyBosch линк тука.
 2. Регистрирајте ги вашите Bosch електрични, градинарски и мерни алати за професионална употреба.
 3. Превземете го сертификатот за продожена гаранција.

BOSCH 3 godini garancija

Информации за испорака:

За редовни нарачки над 2999 Денари испораката е бесплатна на целата територија на Македонија!

ВАЖНО!

За производите кои се на акција испоракта не е бесплатна и  се доплаќа за каргото при испорака!

Купи на РАТИ!

Купувај на рати

Алат За Се во соработка со IuteCredit  нуди опција за купување на производи на 6 рати со 0% камата во вредност до 40000 денари.

Како функционира?

Физичка продавница на Алат За Се

 1. Продавачот го бара телефонскиот број од купувачот
 2. IuteCredit му го испраќа договорот на купувачот преку апликацијата MyIute
 3. Купувачот одбира број на рати и го потпишува договорот преку апликацијата MyIute
 4. Продажбата е завршена

Е-Продавница на Алат За Се – www.alatzase.com

 1. Купувачот го избира IuteCredit како начин на плаќање
 2. Се идентификува преку апликацијата MyIute
 3. Одбира број на рати и го потпишува договорот преку MyIute
 4. Продажбата е завршена

Кои се условите за аплицирање?

Може да аплицираат сите државјани на Македонија со возраст од 18-75 години, со валидна лична карта или пасош и трансакциска сметка.
Кредитите се одобруваат на лица кои се вработени, пензионери или се невработени лица кои имаат редовен месечен прилив на средства за што треба да приложат извод од банка за последните 3 месеци.
Додаток за трето дете или постојана парична помош од државата не се смета како важечки прилив или како дополнителен месечен прилив.

Кои документи се потребни за кредит?

За разгледување на барањето за кредит треба да доставите само валидна лична карта или пасош. Пожелно е да го знаете и бројот на вашата здравствена картичка, кој е наведен и во вашата здравствена легитимација.

Како да аплицирам за кредит?

Јавете се на нашиот телефонски број 076/311-600 секој работен ден од Понеделник до Петок од 08:00 – 16:00 часот.

Коментари и Оцени

Сеуште нема коментари и оцени.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

Go to Top