Intex Кајак Challenger K1 за 1 лице 274x76x33 68305

Intex Кајак Challenger K1 за 1 лице 274x76x33 68305

6,499.00 ден

Intex Кајак Challenger K1 за 1 лице 274x76x33 68305

intex logo small

Брза испорака за 2-3 работни дена

Можност за плаќање на  РАТИ! Како прочитај тука!

Опис

Intex Кајак Challenger K1 за 1 лице 274x76x33 68305

Спецификација и карактеристики

 • Intex кајак Challenger K1 274x76x33 cm за 1 лице 68305
 • Дизајниран за оние кои сакаат да влезат во светот на веслањето, без професионални цели, кајакот Challenger™ K1 е спортски и забавен со аеродинамичен дизајн за лесно веслање. Светло зелената боја и спортската графика го прават кајакот јасно видлив во водата.
 • Лесен и компактен, овој кајак е многу лесен за составување и надувување благодарение на Бостонскиот вентил, кој овозможува надувување/дифлација за неколку минути.
 • Забавувајте се со кајакот каде и да одите.
 • Одликувајќи се со спортски дизајн, удобна кабина и ултра цврста конструкција, тој е изработен од супер цврст винил, високомолекуларен ПВЦ, кој не се менува во контакт со бензин, масло и солена вода. Многу отпорен на оштетувања од абразии, удари и сончева светлина.
 • Сите материјали се со највисок квалитет, внимателно одбрани за време на фазата на дизајнирање со цел да се создаде производ со супериорен квалитет способен да ги задржи неговите функционални и естетски карактеристики недопрени, обезбедувајќи му на крајниот клиент производ на професионално ниво со висока конкурентна цена.

Спецификации

 • Димензии: 274x76x33 cm
 • Максимален капацитет 100 кг
 • Тежина: 13 кг
 • Дебелина на материјалот: 0,75 mm
 • Кабина дизајнирана за максимална удобност
 • Вклучува рачна пумпа (шифра 68614) и алуминиумски весла
 • Вклучена торба за носење
 • Рачни јажиња на краевите на кајакот
 • Заострен дизајн за лесно веслање
 • Долен дел на надувување за поголема удобност
 • Идеален за употреба на езеро и мали реки
 • Материјал: ултраотпорен винил
 • Нова спортска графика со висока видливост
 • Подот на надувување за да се даде поголема удобност и цврстина на структурата на кајакот
 • Отстранлива насочен перка
 • Низок профил, погоден и за езера и реки
 • Мрежа и јаже напред
 • Предна мрежа за складирање
 • Прилагодливо седиште со потпирач за грб
 • Прилагодливо седиште на надувување со потпирач за грб и може да се вади
 • Бостонски вентил
 • Според ISO 618501 NMMA0ABYC

intex logo small

 

Информации за испорака:

За редовни нарачки над 2999 Денари испораката е бесплатна на целата територија на Македонија!

ВАЖНО!

За производите кои се на акција испоракта не е бесплатна и  се доплаќа за каргото при испорака!

Купи на РАТИ!

Купувај на рати

Алат За Се во соработка со IuteCredit  нуди опција за купување на производи на 6 рати со 0% камата во вредност до 40000 денари.

Како функционира?

Физичка продавница на Алат За Се

 1. Продавачот го бара телефонскиот број од купувачот
 2. IuteCredit му го испраќа договорот на купувачот преку апликацијата MyIute
 3. Купувачот одбира број на рати и го потпишува договорот преку апликацијата MyIute
 4. Продажбата е завршена

Е-Продавница на Алат За Се – www.alatzase.com

 1. Купувачот го избира IuteCredit како начин на плаќање
 2. Се идентификува преку апликацијата MyIute
 3. Одбира број на рати и го потпишува договорот преку MyIute
 4. Продажбата е завршена

Кои се условите за аплицирање?

Може да аплицираат сите државјани на Македонија со возраст од 18-75 години, со валидна лична карта или пасош и трансакциска сметка.
Кредитите се одобруваат на лица кои се вработени, пензионери или се невработени лица кои имаат редовен месечен прилив на средства за што треба да приложат извод од банка за последните 3 месеци.
Додаток за трето дете или постојана парична помош од државата не се смета како важечки прилив или како дополнителен месечен прилив.

Кои документи се потребни за кредит?

За разгледување на барањето за кредит треба да доставите само валидна лична карта или пасош. Пожелно е да го знаете и бројот на вашата здравствена картичка, кој е наведен и во вашата здравствена легитимација.

Како да аплицирам за кредит?

Јавете се на нашиот телефонски број 076/311-600 секој работен ден од Понеделник до Петок од 08:00 – 16:00 часот.

Коментари и Оцени

Сеуште нема коментари и оцени.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

Име

Go to Top