INTEX Соларен грејач на вода за базени 120×120 cm 28685

INTEX Соларен грејач на вода за базени 120×120 cm 28685

1,699.00 ден

INTEX Соларен грејач на вода за базени со димензија 120×120 cm 28685

intex logo small

Брза испорака за 2-3 работни дена

Можност за плаќање на  РАТИ! Како прочитај тука!

Опис

INTEX Соларен грејач на вода за базени 120×120 cm 28685

Спецификација и карактеристики

 • Intex 28685 солар грејач на вода за базени до 30.280 l
 • За да ја одржувате водата во вашиот базен топла во текот на денот, Intex 28685 Solar Mat е идеален додаток, совршен дури и во средните сезони.
 • Може да се поврзе со вашиот базен и ви овозможува да го загреете без да користите струја.
 • Еко-одржлива технологија која ви овозможува да ја зголемите температурата на водата од 3 на 5 степени, исто така во зависност од надворешната температура.

Спецификации

 • Димензии: 120×120 cm
 • 1 m² површина за апсорпција на сончевите зраци
 • Компатибилен со сите филтер пумпи со системски проток под 7.570 l/h
 • Приклучок од 32 мм
 • Материјал: ПВЦ отпорен на УВ
 • Вклучува бајпас вентил, 0,5 m, приклучно црево со дијаметар од 32 mm, адаптери A и B
 • Може да се користи со сите базени до 30.280 l

intex logo small

 

Информации за испорака:

За редовни нарачки над 2999 Денари испораката е бесплатна на целата територија на Македонија!

ВАЖНО!

За производите кои се на акција испоракта не е бесплатна и  се доплаќа за каргото при испорака!

Купи на РАТИ!

Купувај на рати

Алат За Се во соработка со IuteCredit  нуди опција за купување на производи на 6 рати со 0% камата во вредност до 40000 денари.

Како функционира?

Физичка продавница на Алат За Се

 1. Продавачот го бара телефонскиот број од купувачот
 2. IuteCredit му го испраќа договорот на купувачот преку апликацијата MyIute
 3. Купувачот одбира број на рати и го потпишува договорот преку апликацијата MyIute
 4. Продажбата е завршена

Е-Продавница на Алат За Се – www.alatzase.com

 1. Купувачот го избира IuteCredit како начин на плаќање
 2. Се идентификува преку апликацијата MyIute
 3. Одбира број на рати и го потпишува договорот преку MyIute
 4. Продажбата е завршена

Кои се условите за аплицирање?

Може да аплицираат сите државјани на Македонија со возраст од 18-75 години, со валидна лична карта или пасош и трансакциска сметка.
Кредитите се одобруваат на лица кои се вработени, пензионери или се невработени лица кои имаат редовен месечен прилив на средства за што треба да приложат извод од банка за последните 3 месеци.
Додаток за трето дете или постојана парична помош од државата не се смета како важечки прилив или како дополнителен месечен прилив.

Кои документи се потребни за кредит?

За разгледување на барањето за кредит треба да доставите само валидна лична карта или пасош. Пожелно е да го знаете и бројот на вашата здравствена картичка, кој е наведен и во вашата здравствена легитимација.

Како да аплицирам за кредит?

Јавете се на нашиот телефонски број 076/311-600 секој работен ден од Понеделник до Петок од 08:00 – 16:00 часот.

Коментари и Оцени

Сеуште нема коментари и оцени.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

Име

Go to Top