Акумулаторска SDS-plus дупчалка (само тело) Milwaukee M18BH-0

Акумулаторска SDS-plus дупчалка (само тело) Milwaukee M18BH-0

12,999.00 ден

Акумулаторска SDS-plus дупчалка (само тело) Milwaukee M18BH-0

Шифра за нарачка:

 

Опис

Акумулаторска SDS-plus дупчалка (само тело) Milwaukee M18BH-0

Карактеристики и предности

 • 4-полиот мотор со високи перформанси обезбедува максимална моќност додека го максимизира соодносот на моќност до тежина со 2.5 kg и 1.2 J ударна моќ
 • Работа во 2 режима: дупчење со удари и ротација или само со ротација
 • Исклучително ниско ниво на вибрации за поудобна целодневна употреба
 • REDLINK технологија обезбедува напредна, дигитална заштита од преоптоварување на машината и батеријата
 • REDLITHIUM-ION батерија со совршен дизајн, напредна електроника и испорака на енергија без загуба и подолг век на траење
 • Големина на вратот со 43 мм го прави компатибилен со екстрактор за прашина M12 DE
 • Контрола на индивидуални ќелии за оптимизирана употреба и долг век на траење на батеријата
 • Оптимизирано дупчење со чекан до 4-10 mm (максимум 16 mm)
 • Индикатор за состојба и полнење на батерија
 • Функција за менување на ротација во 2 насоки
 • 100% компатибилен систем со палетата на производи Milwaukee M18

Спецификација за Акумулаторска SDS-plus дупчалка (само тело) Milwaukee M18BH-0

 • Тип на батерија: Li-ion
 • Волти: 18 V
 • Енергија на удар: 1.2 Ј
 • Макс. дупчење (метал): 10 mm
 • Макс. дупчење (бетон): 16 mm
 • Макс. дупчење (дрво): 16 mm
 • Макс. фреквенција на удари: 7000 bpm
 • Брзина без оптоварување: 0 – 1300 rpm
 • Оптимизиран капацитет за дупчење (бетон): 5.5 – 13 мм
 • Вклучени батерии: /
 • Тежина (со батерија): 2.5 kg

milwaukee 3 godini garancija

 

 

 

 

Редовна гаранција е 12 месеци за професионална употреба.

Продолжена гаранција 1+2 години важи ако ја користите машината за домашна употреба.

По купувањето на машина за домашна употреба за да добиете продолжена гаранција 1+2 години треба да се регистрирате на ТУКА.

Потребно е да се регистрирате до 30 дена од денот на купувањето на машината.

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој производ може да остават коментар.