Инвертерен апарат за заварување VARIN 1305 E

Инвертерен апарат за заварување VARIN 1305 E

13,150.00 ден

Инвертерен апарат за заварување VARIN 1305 E

Инвертерен апарат за заварување Varin 1305Е е преносна машина за заварување која користи директна струја. Најчесто се користи за заварување на конструкции и на нерѓосувачки челик со користење на рутилна, основна и целулозна електрода. А се исто така е погоден за поправки и за мали работилници.

Шифра за нарачка: 1305

Опис

Инвертерен апарат за заварување VARIN 1305 E

Карактеристики

 • MMA (REL) постапка на варење.
 • Заварување со рутилна, базна и целулозна електрода.
 • HOT START – зголемена струја на заварување при палење на лакот.
 • ANTI STICKING- автоматско исклучување на лакот при лепење на електродата.
 • ARC FORCE – спречува лепење на електродата за време на варењето.
 • DC TIG заварување

Спецификација на продуктот

 • Инвертерен апарат за заварување VARIN 1305 E
 • Струја на заварување 5 – 130 А
 • Напојување: 220/240V  50/60Hz
 • Осигурувач спор 16 A
 • Дијаметар на електрода до Ф 1,5 – 4 мм
 • Димензија на апаратот 120 x 270 x 200 мм
 • Тежина: 3,4 кг

Гаранција на продуктот 2 години.

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој производ може да остават коментар.

Вие исто така би сакале…