Intex Deluxe скимер за чистење на базен 28000

Intex Deluxe скимер за чистење на базен 28000

999.00 ден

Intex Deluxe скимер за чистење на базен 28000

intex logo small

Брза испорака за 2-3 работни дена

Можност за плаќање на  РАТИ! Како прочитај тука!

Опис

Intex Deluxe скимер за чистење на базен 28000

Спецификација и карактеристики

 • Intex 28000 Deluxe скимер за чистење на базен
 • Одржувајте го вашиот базен чист во текот на летото, Intex 28000 Deluxe Skimmer е автоматско чистење направено од полипропилен, комплетно со додатоци за инсталација, погоден за надворешна употреба и во контакт со пречистената вода од базенот.
 • Отпорен на оштетување од хемиски агенси, од сонце и од надворешна употреба, опремен со отстранлива корпа за лесно отстранување на остатоците и собраната нечистотија.
 • Работи како правосмукалка, само прикачете ја на филтер пумпата и прецизно и автоматски ја чисти површината на водата од базенот.
 • Ова ќе спречи остатоци, лисја и инсекти да паднат на дното.
 • Благодарение на едноставното склопување, опремено со универзална кука, погоден е за сите модели на надземни базени.

Спецификации

 • Надворешен дијаметар 19 cm
 • Погоден за собирање лисја и други остатоци
 • Прилагодлива висина на скимерот на рабната потпора
 • Отстранлива корпа за лесно чистење
 • Универзална кука
 • Може да се користи само со филтер пумпи со проток од 3,028 l/h
 • Резервоар што се прилагодува самостојно според нивото на водата
 • За Easy и Frame Intex базени

 

intex logo small

 

Информации за испорака:

За редовни нарачки над 2999 Денари испораката е бесплатна на целата територија на Македонија!

ВАЖНО!

За производите кои се на акција испоракта не е бесплатна и  се доплаќа за каргото при испорака!

Купи на РАТИ!

Купувај на рати

Алат За Се во соработка со IuteCredit  нуди опција за купување на производи на 6 рати со 0% камата во вредност до 40000 денари.

Како функционира?

Физичка продавница на Алат За Се

 1. Продавачот го бара телефонскиот број од купувачот
 2. IuteCredit му го испраќа договорот на купувачот преку апликацијата MyIute
 3. Купувачот одбира број на рати и го потпишува договорот преку апликацијата MyIute
 4. Продажбата е завршена

Е-Продавница на Алат За Се – www.alatzase.com

 1. Купувачот го избира IuteCredit како начин на плаќање
 2. Се идентификува преку апликацијата MyIute
 3. Одбира број на рати и го потпишува договорот преку MyIute
 4. Продажбата е завршена

Кои се условите за аплицирање?

Може да аплицираат сите државјани на Македонија со возраст од 18-75 години, со валидна лична карта или пасош и трансакциска сметка.
Кредитите се одобруваат на лица кои се вработени, пензионери или се невработени лица кои имаат редовен месечен прилив на средства за што треба да приложат извод од банка за последните 3 месеци.
Додаток за трето дете или постојана парична помош од државата не се смета како важечки прилив или како дополнителен месечен прилив.

Кои документи се потребни за кредит?

За разгледување на барањето за кредит треба да доставите само валидна лична карта или пасош. Пожелно е да го знаете и бројот на вашата здравствена картичка, кој е наведен и во вашата здравствена легитимација.

Како да аплицирам за кредит?

Јавете се на нашиот телефонски број 076/311-600 секој работен ден од Понеделник до Петок од 08:00 – 16:00 часот.

Коментари и Оцени

Сеуште нема коментари и оцени.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

Име

Go to Top