STIHL RM 4082 Тракторска косилка за трева

STIHL RM 4082 Тракторска косилка за трева

209,190.00 ден

STIHL RM 4082 Тракторска косилка за трева

Каталошки број: 6140 200 0005

stihl logo

– Бесплатна испорака
– Брза испорака за 2-3 работни дена

Можност за плаќање на  РАТИ! Како прочитај тука!

Гаранција на продуктот 12 месеци.

Опис

STIHL RM 4082 Тракторска косилка за трева

Карактеристики и предности:

 • Компактната и мобилна тракторска косилка за трева STIHL RM 4082 е совршена доколку сакате прецизно да го косите вашиот тревник.
 • Благодарение на малиот круг на вртење и непречениот преден поглед, можете да работите со посебна ефикасност, особено во градини со дрвја, грмушки и цветни леи.
 • Возачкото седиште може да се поместува и прилагоди на удобна висина без употреба на алат.
 • Длабоката рамка на тракторот за тревник гарантира лесно склопување и расклопување.
 • Со самоодни со една педала, правецот на патување може лесно да се смени меѓу напред и назад со лост, за лесно брзо маневрирање.
 • Кутијата за собирање трева со капацитет од 250 литри може лесно да се отвори од возачкото седиште со повлекување на заоблената рачка, со целосно исфрлени исечоци.
 • Оваа косилка за трева може опционално да ја надградите со влошка за мулчирање. И исечоците од тревата се оставаат на тревникот како природно ѓубриво за да се стимулира растот на тревникот.

Спецификација на продуктот:

Тракторска моторна косилка модел STIHL RM 4082
Погодна за тревници (m ²) За големи тревни површини до 4000 м2
Ширина на косење cm 80 cm
Тип на мотор EVC 4000.1
Јачина на моторот и број на вртежи/мин 8,2 kW / 11,1 PS / 452 cm³
Погон Да
Висина на откос во mm 35-80 mm
Ниво на подесување на висина на косење 6 нивоа
Големина на корпа за собирање во литри 250 l
Должина на косилката 213 cm
Висина на косилката 117 cm
Ширина на косилката 90 cm
Јачина на звук LWA dB (A) 100
Резервоар за гориво 6 Lit.
Тежина на тракторот 203 kg

 

Turf гуми

Тракторска косилка за трева STIHL RM 5112

 

Големи turf гуми на STIHL тракторската косилка го штитат вашиот тревник. Благодарејки на заоблената форма ја намалуваат трагита од гумите додека се движи на вашиот тревник.

Приклучок за влечење

Тракторска косилка за трева STIHL RM 5112

 

Интегриран приклучок за лесно прикачување на приколка STIHL  PICK UP 300.

Централно подесување на висина

Тракторска косилка за трева STIHL RM 5112

 

Централна рачка за подесување која е лоцирана до седиштето на возачот.

Робусно куќиште

Тракторска косилка за трева STIHL RM 5112

 

Робусното куќиште овозможува стабилност и лесно возење.

Рачка за тресење на корпата

Тракторска косилка за трева STIHL RM 5112
Пластичната корпа за собирање на трева лесно се празни со рачка од возачкото седиште.

Педала за гас

Тракторска косилка за трева STIHL RM 5112

 

STIHL трактроската косилка за треева е опремена со педала за гас каде ја регулирате брзината на движењето на тракторската косилка. Исто така е опремена со одделна педала за кочење на косилката.

Electromagnetic blade clutch (EBC)

Тракторска косилка за трева STIHL RM 5112

 

(EBC) електромагнетен кумплунг за ножот е систем за активација и деактивација на ножот за косење и се активира од контролната табла.

 

 

Stihl logo

 

 

 

 

Гаранција на продуктот 12 месеци.

Информации за испорака:

За редовни нарачки над 2999 Денари испораката е бесплатна на целата територија на Македонија!

ВАЖНО!

За производите кои се на акција испоракта не е бесплатна и  се доплаќа за каргото при испорака!

Купи на РАТИ!

Купувај на рати

Алат За Се во соработка со IuteCredit  нуди опција за купување на производи на 6 рати со 0% камата во вредност до 40000 денари.

Како функционира?

Физичка продавница на Алат За Се

 1. Продавачот го бара телефонскиот број од купувачот
 2. IuteCredit му го испраќа договорот на купувачот преку апликацијата MyIute
 3. Купувачот одбира број на рати и го потпишува договорот преку апликацијата MyIute
 4. Продажбата е завршена

Е-Продавница на Алат За Се – www.alatzase.com

 1. Купувачот го избира IuteCredit како начин на плаќање
 2. Се идентификува преку апликацијата MyIute
 3. Одбира број на рати и го потпишува договорот преку MyIute
 4. Продажбата е завршена

Кои се условите за аплицирање?

Може да аплицираат сите државјани на Македонија со возраст од 18-75 години, со валидна лична карта или пасош и трансакциска сметка.
Кредитите се одобруваат на лица кои се вработени, пензионери или се невработени лица кои имаат редовен месечен прилив на средства за што треба да приложат извод од банка за последните 3 месеци.
Додаток за трето дете или постојана парична помош од државата не се смета како важечки прилив или како дополнителен месечен прилив.

Кои документи се потребни за кредит?

За разгледување на барањето за кредит треба да доставите само валидна лична карта или пасош. Пожелно е да го знаете и бројот на вашата здравствена картичка, кој е наведен и во вашата здравствена легитимација.

Како да аплицирам за кредит?

Јавете се на нашиот телефонски број 076/311-600 секој работен ден од Понеделник до Петок од 08:00 – 16:00 часот.

Коментари и Оцени

Сеуште нема коментари и оцени.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

Go to Top