STIHL RM 5097 Тракторска косилка за трева

STIHL RM 5097 Тракторска косилка за трева

256,190.00 ден

STIHL RM 5097 Тракторска косилка за трева

Каталошки број: 6160 200 0023

stihl logo

– Бесплатна испорака
– Брза испорака за 2-3 работни дена

Можност за плаќање на  РАТИ! Како прочитај тука!

Гаранција на продуктот 12 месеци.

Опис

STIHL RM 5097 Тракторска косилка за трева

Карактеристики и предности:

 • STIHL RM 5097 е исклучително ефикасна Тракторска косилка за одржување на големи тревници , од приватни корисници и за професионално одржување на градината и пејзажот .
 • Можете брзо и ефикасно да се грижите за големи тревници со оваа тракторска косилка.
 • Централното прилагодување на висината на сечењето значи дека можете да ја прилагодите висината на сечењето на повеќе нивоа помеѓу 30 mm и 100 mm .
 •  Електромагнетната спојка на сечилото (EBC) ви овозможува удобно вклучување или исклучување на сечилата на единицата за сечење по потреба, користејќи го прекинувачот за избирање на управувачкиот панел.
 •  Кутијата за собирање трева од 250 литри ви овозможува да косите долг временски период без прекин , а рачката на корпата ви овозможува да ја испразните со минимален напор од седиштето.
 • Алтернативно, комплетот за мулчирање STIHL кој може да се надгради ви дава можност да го прекриете вашиот тревник. Ова значи дека исечоците служат како ѓубриво за тревникот.
 • Прилагодливото пружинско седиште на тракторот за тревник RM 5097 може индивидуално да се прилагоди на вашата висина без потреба од алат.
 • Насоката на управување (напред или назад) може да се избере со помош на прекинувачот за избирање на управувачкиот панел, а брзината може веднаш да се прилагоди со помош на педалата за гас .
 • Пневматиците гарантираат доволно влечење , а нивните тркалезни блокови на рамениците го штитат тревникот.

Спецификација на продуктот:

Тракторска моторна косилка модел STIHL RM 5097
Погодна за тревници (m ²) За големи тревни површини до 6000 м2
Ширина на косење cm 95 cm
Тип на мотор EVC 4000.1
Јачина на моторот и број на вртежи/мин 8,2 kW / 11,1 PS / 453 cm³
Погон Да
Висина на откос во mm 30-100 mm
Ниво на подесување на висина на косење 8 нивоа
Големина на корпа за собирање во литри 250 l
Должина на косилката 206 cm
Висина на косилката 115 cm
Ширина на косилката 96 cm
Јачина на звук LWA dB (A) 100
Резервоар за гориво 9 Lit.
Тежина на тракторот 228 kg

 

Turf гуми

Тракторска косилка за трева STIHL RM 5112

 

Големи turf гуми на STIHL тракторската косилка го штитат вашиот тревник. Благодарејки на заоблената форма ја намалуваат трагита од гумите додека се движи на вашиот тревник.

Приклучок за влечење

Тракторска косилка за трева STIHL RM 5112

 

Интегриран приклучок за лесно прикачување на приколка STIHL  PICK UP 300.

Централно подесување на висина

Тракторска косилка за трева STIHL RM 5112

 

Централна рачка за подесување која е лоцирана до седиштето на возачот.

Робусно куќиште

Тракторска косилка за трева STIHL RM 5112

 

Робусното куќиште овозможува стабилност и лесно возење.

Рачка за тресење на корпата

Тракторска косилка за трева STIHL RM 5112
Пластичната корпа за собирање на трева лесно се празни со рачка од возачкото седиште.

Педала за гас

Тракторска косилка за трева STIHL RM 5112

 

STIHL трактроската косилка за треева е опремена со педала за гас каде ја регулирате брзината на движењето на тракторската косилка. Исто така е опремена со одделна педала за кочење на косилката.

Electromagnetic blade clutch (EBC)

Тракторска косилка за трева STIHL RM 5112

 

(EBC) електромагнетен кумплунг за ножот е систем за активација и деактивација на ножот за косење и се активира од контролната табла.

 

 

Stihl logo

 

 

 

 

Гаранција на продуктот 12 месеци.

Информации за испорака:

За редовни нарачки над 2999 Денари испораката е бесплатна на целата територија на Македонија!

ВАЖНО!

За производите кои се на акција испоракта не е бесплатна и  се доплаќа за каргото при испорака!

Купи на РАТИ!

Купувај на рати

Алат За Се во соработка со IuteCredit  нуди опција за купување на производи на 6 рати со 0% камата во вредност до 40000 денари.

Како функционира?

Физичка продавница на Алат За Се

 1. Продавачот го бара телефонскиот број од купувачот
 2. IuteCredit му го испраќа договорот на купувачот преку апликацијата MyIute
 3. Купувачот одбира број на рати и го потпишува договорот преку апликацијата MyIute
 4. Продажбата е завршена

Е-Продавница на Алат За Се – www.alatzase.com

 1. Купувачот го избира IuteCredit како начин на плаќање
 2. Се идентификува преку апликацијата MyIute
 3. Одбира број на рати и го потпишува договорот преку MyIute
 4. Продажбата е завршена

Кои се условите за аплицирање?

Може да аплицираат сите државјани на Македонија со возраст од 18-75 години, со валидна лична карта или пасош и трансакциска сметка.
Кредитите се одобруваат на лица кои се вработени, пензионери или се невработени лица кои имаат редовен месечен прилив на средства за што треба да приложат извод од банка за последните 3 месеци.
Додаток за трето дете или постојана парична помош од државата не се смета како важечки прилив или како дополнителен месечен прилив.

Кои документи се потребни за кредит?

За разгледување на барањето за кредит треба да доставите само валидна лична карта или пасош. Пожелно е да го знаете и бројот на вашата здравствена картичка, кој е наведен и во вашата здравствена легитимација.

Како да аплицирам за кредит?

Јавете се на нашиот телефонски број 076/311-600 секој работен ден од Понеделник до Петок од 08:00 – 16:00 часот.

Коментари и Оцени

Сеуште нема коментари и оцени.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

Go to Top