Перач под висок притисок HDEm 1901

Почетна/Перачи под висок притисок/Перач под висок притисок HDEm 1901

Перач под висок притисок HDEm 1901

9,499.00 ден

Перач под висок притисок HDEm 1901

Шифра за нарачка:

Опис

Перач под висок притисок HDEm 1901

Карактеристики

  • Аксијална пумпа со три метални дизни и лесно метално куќиште. .
  • Старт – стоп систем на активација на моторот при притискање на копчето на пиштолот за шприцање.
  • Лесен за полесна манипулација.
  • Компактен дизајн.
  • Тркалца и голема рачка за лесна преносливост.
  • Намотка за црево интегрирана под рачката.

Спецификација на продуктот

Перач под висок притисок REM Elektro Maschinen HDEm 1901
Максимален притисок 125 bar
Оперативен притисок 110 bar
Проток на вода 360 – 410 l/h
Јачина на моторот 1800 W
Максимална температура на вода 40 °C
Вклучено црево за висок притисок 5 м
Должина на кабел за напојување 5 м
Вграден сад за детергент 0,5 l
Напојување 230V / 50Hz
Димензии 350 x 360 x 790
Тежина 12 kg

rem power

 

 

Гаранција на продуктот 12 месеци.

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој производ може да остават коментар.