Перач под висок притисок HDEm 1953

Почетна/Перачи под висок притисок/Перач под висок притисок HDEm 1953

Перач под висок притисок HDEm 1953

14,499.00 ден

Перач под висок притисок HDEm 1953

Шифра за нарачка:

Опис

Перач под висок притисок HDEm 1953

Карактеристики

  • Аксијална пумпа со три челични клипови и глава од лесна легура
  • Старт – стоп систем на активација на моторот при притискање на копчето на пиштолот за шприцање.
  • Лесен за полесна манипулација.
  • Компактен дизајн.
  • Тркалца и голема рачка за лесна преносливост.
  • Намотка за црево интегрирана под рачката.

Спецификација на продуктот

Перач под висок притисок REM Elektro Maschinen HDEm 1953
Максимален притисок 135 bar
Оперативен притисок 115 bar
Проток на вода 390 – 420 l/h
Јачина на моторот 1900 W
Максимална температура на вода 40 °C
Вклучено црево за висок притисок 6 м
Должина на кабел за напојување 6.5 м
Вграден сад за детергент 1.2 l
Напојување 230V / 50Hz
Димензии 340 x 290 x 790 mm
Тежина 13.5 kg

rem power

 

 

Гаранција на продуктот 12 месеци.

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој производ може да остават коментар.